STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DIXI
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Poza opieką Fundacji
Płeć: Suka
Status: Adoptowany

22.01.2012

Dixi to około 6 miesięczna sunia (mix boksera), trafiła do schroniska dwa dni temu, błąkała się po mieście.

Relacja wolontariusza:

"Mała jest przerażona schroniskiem, ogromnie garnęła się do człowieka.
To jeszcze dziecko, które w schronisku zostać nie może."

02.02.2012

Dixi przeszła pod opiekę Fundacji Lepszy Świat, zamieszkała w domu tymczasowym w Katowicach u Sylwii i Moniki.

Relacja Ani u której Dixi spędziła kilka godzin:

" Dziś mała DIXI została przez nas zabrana ze schroniska, skończyła się jej kwarantanna. Nie mogła tam dłużej zostać, bo przy obecnych mrozach nie przeżyłaby tego. Bardzo schudła przez te 14 dni kwarantanny. Dziewczynka jest cudowną młodą sunią, która kocha się przytulać, uwielbia leżeć na kolankach i owija się wokół szyi niczym boa:) Dixi jest bezkonfliktowa, jak większość szczeniaków. Kocha jeść, ale to bardzo dobrze bo musi dużo przytyć, jest ogromnie chuda.
Mała spędziła u nas kilka godzin, zaczepiała naszą Fifkę i Grecię. Na szczęście jej przeżycia nie odbiły się na jej charakterze. Potrafi się bawić;). Dixi ma niestety złamany ogon i jest przeraźliwie wychudzona."

05.02.2012

Dixi musiała wrócić do Ani, u której spędziła pierwsze kilka godzin po opuszczeniu schroniska. Relacja Ani:

"Niestety Mała DIXI wróciła dziś do nas. W jej Domu tymczasowym, Pudel Maciej - rezydent nie zaakceptował małej, i opiekunki dzwoniły ze nie dadzą rady psów upilnować.  Dixi  będzie chwilowo u nas. Jednakże szukamy dla niej DOMU STAŁEGO lub chociaż ODPOWIEDZIALNEGO TYMCZASU. My niestety nie jesteśmy w stanie trzymać małej DIXI na dłuższą metę. Mamy dwa swoje dość absorbujące psy i mieszkamy w bloku.
DIXI jest bardzo grzeczna, swoje potrzeby załatwia już raczej na zewnątrz, jest przeraźliwie chuda. Waży 11 kg.
Z charakteru jest typowym szczeniaczkiem który chce się bawić, i tulić. Ulubione miejsce to kolanka.
Z Gretą i Fifi dogaduje się dobrze, odrobinę próbuje zdominować FIFI ( Fifi, niestety daje się dominować nawet  Yorkom) , jednakże jest bardzo karna, i w przypadku konfliktu łatwo wskazać jej miejsce w hierarchii.
Dixi jest mądrym pieskiem , który czeka na swojego człowieka.
Bardzo zależy nam na szybkim znalezieniu domku, aby mogła zacząć wieść spokojne i dostatnie życie szczeniaczka, a nie non stop zmieniała miejsce pobytu, co na pewno nie wpłynie dobrze na jej psychikę."

19.02.2012

Dixi zamieszkała w nowym domu w Krakowie.

Relacja Ani:

"W czwartek 9 lutego nasza podopieczna Dixi pojechała do nowego domku. U nas nie obyło się bez łez, no co tu dużo mówić ta słodycz o poranku bardzo nas sobą zauroczyła;)
Dixi zamieszkała pod Krakowem u Pani Doroty. Dziewczynka bardzo szybko podbija serducha nowej rodziny.
Generalnie wszystko jest idealnie poza tym, że Mała Dixi czasem reaguje agresją na sunię rezydentkę. Dla tego szukamy dobrego psiego psychologa by poradzić się w paru kwestiach."

Relacja z nowego domu:

"Parę wieści od nas:
Dix zaczęła kaszleć nocami dosyć mocniej i pokasływać w czasie dnia, tak jakby się krztusiła. Kaszle przy ucisku na krtań, przy zmianie temperatury i w nocy, jak ma bardzo ciepło pod kołderką.
Uszyłam Dixikowi polarowy płaszczyk, więc jest chudzinie cieplej jak wychodzi. Czasami zdarzają się wypadki, ale głównie w nocy (ostatnio była kupa na dywanie). Ale Asimi też pokazała co potrafi i nalała w korytarzu ogromną kałużę....Ogólnie Dixi wie,że trzeba się załatwiać na zewnątrz i umie poprosić o wypuszczenie.
Je 5 razy dziennie, suchą karmę z dodatkami (rosołek, gotowane mięsko, ryba, warzywa). Miska znika w przerażająco szybkim czasie. Jeszcze się denerwuje przy jedzeniu, jakby się chciała najeść "na zapas". Jest złodziejką -  ukradła ze stołu skórzany portfel i pilota.... ostatnio zjadła też paczkę paluszków, popiła piwem (serio!) a potem wypiła kawę z mlekiem - wszystko w jakieś 5 minut jak wyszliśmy z pokoju. Spryciula.
Zadomowiła się i popiskuje jak wychodzę do pracy. Kochana podlizywara.
Dzieci lubi, ładnie się umie bawić. Naszą kotkę ostro goni (nad tym musimy mocno popracować), ale jak Helka (kotka) siedzi na parapecie, to mała raczej się tym ekscytuje niż wykazuje jakąś agresję, merda ogonem i próbuje podgryzać. Teraz trochę o relacjach z  Asiminką. Umieją się razem bawić ale mam wrażenie że "do czasu". Wczoraj była walka na noże, która wyszła od zabawy. Najpierw się bawiły (całkiem ładnie), a potem nagle Dix-weiler wpadł w szał i rzucił się na Asimi z MEGA-MEGA-wściekłością. Musiałam interweniować. Asimi trochę ucierpiała (ślady ugryzienia na główce i jednym uchu). Poza tym ataki zdarzają się jak Asimi się czymś bardzo ekscytuje (np. zobaczyła kogoś przed okno i chce biec przed dom przywitać, wtedy Asimi szczeka i merda ogonem. Mała chce lecieć z nią
i przed drzwiami, kiedy Asimi juz chce wybiegać, maleństwo ją atakuje. Dziwne. Jeszcze do walki doszło raz w łóżku, gdy gapa Asimkowa na Dixika nadepnęła. Mała wtedy nie piśnie, tylko się rzuca.
Cały czas pracujemy i pracujemy i wydaje mi się, że są postępy. Aczkolwiek same jeszcze nie zostają, cały czas ktoś z nimi jest.
Jestem dobrej myśli, może się w końcu dogadają i Dix zrozumie, że nigdy nie będzie ALFĄ. Daj znać jeśli uda Ci się dogadać z tą psią behawiorystką :) Z chęcią bym z nią pogadała, może miałaby dla nas
jakieś mądre rady......

pozdrawiamy,
Dorota, Asimi & Dix-weiler ;-)"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.