STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
TOBIŚ
Wiek: 7-9
Miejsce pobytu: DT Bydgoszcz
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Adoptowany

31.01.2012

Tobiś trafił do schroniska po śmierci właścicieli, dalsza rodzina nie wyraziła chęci opieki na starym bokserem. Tobiś nie wie, co się dzieje, nie wie, dlaczego jego Państwo go zostawili, dlaczego znajduje się w zimnym, brudnym miejscu, dlaczego otaczają go inne psy, które nie dopuszczają go do miski. Tobiś strasznie tęskni, tęskni za miłością swoich opiekunów, za dotykiem i ciepłym słowem.. nie potrafi odnaleźć się w tej ciężkiej sytuacji.
Bokser jest strasznie wychudzony, odmawia jedzenia, stracił nadzieję, pomalutku odchodzi... Błagamy o dom dla Tobisia, nie pozwólmy odejść mu w przekonaniu, że jest niechciany..

03.02.2012

Tobiś przeżył w swoim życiu tragedię, jego ukochany Pan zmarł, dostaliśmy informację, że Tobis leżał tydzień przy zwłokach Pana ....potem spotkała Tobisia kolejna tragedia, rodzina szybko postanowiła się go pozbyć, trafił od razu do schroniska.

Tobiś nie mógł dłużej zostać w schronisku, poddał się, powoli gasł ....
Bokser przeszedł w środę pod opiekę naszej Fundacji, zamieszkał w domu tymczasowym w Bydgoszczy.

Relacja Oli:
"Dzięki pomocy Fundacji Anaconda bokser został przywieziony do Poznania, skąd go odebrałam i przywiozłam do Bydgoszczy. Tobiś zamieszkał w domu tymczasowym u Marty, która wcześniej pomagała nam w transporcie Gai i Karmelka. Na Tobisia czekało już uszykowane posłanko przy rozgrzanym kaloryferze i miska ciepłego jedzenia. Wczoraj Tobiś był na wizycie w Klinice, miał wykonane badania krwi oraz ekg serca, które wykazało szmery II stopnia bez cech arytmii. Zalecono kontrolowanie stanu serca w celu wykluczenia rozwijającej się kardiomiopatii. Bokser ma sporą niedowagę, musi przybrać na wadze, obecnie jest wychudzony.
Charakter Tobisia bez dwóch zdań jest boksiowy, bokser jest przyjazny, dogaduje się z psami, lgnie do człowieka, pakuje się na kolana, rozdaje buziaki, uwielbia pieszczoty i przytulanie. To wspaniały pies, który potrzebuje domu pełnego miłości . . . "

Można pomóc Tobisiowi, wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: "pomoc dla Tobisa"

10.02.2012

Tobiś zamieszkał w nowym domu w miejscowości Strzelce Opolskie, bez problemu dogadał się z bokserką rezydentką Fantą adoptowaną również poprzez naszą Fundację.

Pięknie dziękujemy Joasi za pomoc w adopcji i transporcie Tobisia ....
Relacja:

"Tobiś jest niezwykle grzecznym i spokojnym psem. Całą drogę z Bydgoszczy do Wrocławia przespał. U mnie w domu spotkał się z wrogością ze strony Ajki i Tofika, ale zupełnie się tym nie przejął, nie warczał, nie szczekał. Zero agresji. Za to wielkie zainteresowanie lodówką i jedzeniem. Tobiś ma ogromny apetyt i jest nienasycony. Trudno się temu dziwić. Jest tak chudy, że można mu policzyć wszystkie kostki. Noc była spokojna, bokser tylko trochę kręcił się na swoim posłaniu i popłakiwał.
Na następny dzień wyruszyliśmy w drogę do jego nowego domu. Na miejscu Tobiś przywitał się z bokserką rezydentką Fantą/Tunią, która szybko go zaakceptowała. Potem zwiedził cały dom, obejrzał i obwąchał wszystkie kąty, a następnie długo przyglądał się króliczkowi Maciusiowi.
Bokser zamieszkał w pięknym miejscu. Ma dom z ogrodem, za domem łąki i lasy. Ma wspaniałych nowych opiekunów, którzy pokochali go od pierwszego Tobisiowego merdnięcia ogonkiem. Ale cóż się dziwić - Tobiś to dobry i mądry pies, jest bardzo posłuszny, a jak się wkrótce okazało, zna podstawowe komendy, podaje nawet łapkę na przywitanie, lewą :)))"

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.