STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
SKUTER
Wiek: 3-5
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Właściciel
Płeć: Pies
Status: Tęczowy Most
15.04.2009 r., po krótkim pobycie w hotelu pod naszą opieką, Skuter pojechał do nowego domu :)

Skuter trafił do schroniska pod koniec marca 2009, z powodu poważnej choroby właścicielki.
Jest to zdrowy i bardzo żywiołowy pięciolatek, uwielbiający zabawy. Zna komendy i to nie tylko te podstawowe. Potrafi na przykład "liczyć do pięciu, kiedy pokazuje się mu kolejno palce".
Prawdopodobnie prosto z kanapy trafił za kratki, dlatego pilnie potrzebuje nowej rodziny.
20.04.2009r.
Zdjęcia Skutera z nowego domu:
14.11.2010
Dostaliśmy maila z nowego domu Skutera:
"Skuter jest bardzo wrażliwym i chorym bokserkiem. Badania lekarskie wykazały, że ma alergię na roztocza kurzu domowego i problemy jelitowe.
Musi być na specjalnej karmie (Royal Canin Intestinal). Skuti od samego początku bał się wszystkiego np. donośnego głosu, uniesionej ręki, na widok szczotki do zamiatania- uciekał i chował się pod stół. Gdy się bał, pojawiał się w oku gruczoł trzeciej powieki (który został usunięty). Po dostaniu zabawki warczał i nie było można się zbliżyć...
Obecnie jest spokojniejszy, trzeba było dużo czasu, żeby zrozumiał, że nic złego mu się nie stanie. Na spacerach jest nieprzewidywalny, rzuca się na facetów...jest agresywny wobec innych psów, nawet do suczek.
Akceptuje tylko szczeniaki, które wyrosną na niedużych kumpli. Choć czasem jest nie łatwo, to i tak warto mieć takiego przyjaciela.
Skuti uwielbia zabawy, czasem włącza mu się ADHD i wtedy szaleje. Lubi dzieci, długie spacery, całuje kobietki i siada im na kolanka,wszystko go ciekawi...
Jest kochanym pieszczochem, daje nam dużo radości, my jesteśmy dla niego a On dla nas."
26.06.2015
Skuter przeszedł pod naszą tymczasową opiekę. Pies ma problemy skórne, bardzo dużo siusia i bardzo dużo pije.
Opiekunka Skutera Pani Teresa przyjechała z nim do Warszawy, ponieważ lekarze w jej miejscowości byli bezradni. Wykonaliśmy badania: krwi oraz moczu oraz USG jamy brzusznej. Skutera czeka dodatkowe badanie moczu na posiew poprzez punkcję pęcherza moczowego.

17.10.2015
Kolejne smutne wieści... kolejny raz śmierć upomniała się o naszego podopiecznego... Kolejny raz nie udało się ...
Skuter biega już za Tęczowym Mostem...
Pożegnanie Opiekunki, Pani Teresy, która zrobiła wszystko...
"Skuter siedem lat był leczony, aby mógł się cieszyć każdym dniem...Niestety w ostatnim czasie zdrowie Skutera się pogorszyło, leczenie nie pomagało... Ciężko chory Skuterek nie miał szansy na wyzdrowienie...Bardzo smutne...Gdy cierpiał, trzeba było podjąć trudną decyzję... Skuterek w swoim domu leżąc na kolankach i ulubionej swojej poduszeczce, przytulony do swojej Pani odszedł... Skuter był kochanym pieszczochem, uwielbiał jeździć samochodem, biegać po łąkach, wylegiwać się na słoneczku, godzinami przesiadywać na kolanach na ławce i obserwować... W naszych sercach zostały wspomnienia i tęsknota... Starałam się jak tylko mogłam, choć czasem nie było łatwo...(zwłaszcza leczenie, zna to Pani z własnej opcji) Obecnie jest mi bardzo ciężko bez Skuterka, czuję pustkę... Skutuś był dla mnie jak dziecko i zachowywał się jak dziecko, był bardzo wrażliwy, w domu nie można było rozmawiać z uniesionym głosem, bo chował się pod stół i się trząsł, tuliłam go wtedy i uspokajałam ale po mimo tego, ze miał dobrze i spokoj, zostało Skuterowi tak do końca...zanim trafił do mnie musiał dużo przejść... Nie chciałam się zwracać o pomoc do fundacji, wiem, że jest dużo piesków, które potrzebują pomocy, ale byłam już bezradna...(zadłużona...) i bałam się kolejnych długów... Nigdy nie żałowałam tego co robię, (mimo trudu) i ludzi kpiących ze mnie...Pragnęłam, aby Skuterek był szczęśliwy a ja razem z nim... Przepraszam za sprawianie trudu, dziękuję za uzyskaną pomoc. Serdecznie pozdrawiam..."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.