• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Miko przeszedł pod naszą opiekę

Miko jest młodym, bardzo biednym buldożkiem francuskim. Pies jest smutny, osowiały, chodzi cały czas ze spuszczoną głową, ma problem z podnoszeniem głowy do góry. Lekarz neurolog podejrzewa wodogłowie oraz problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa.

Miko jest umówiony na rezonans magnetyczny, po wynikach rezonansu będziemy wiedzieli jak skutecznie leczyć psa i mu pomóc.

Relacja z domu tymczasowego: Miko to bardzo wycofany buldog francuski. Kompletnie nie reaguje na nic. Siedzi sobie w jednym miejscu z głową spuszczoną w dół. Na spacerze nie reaguje na jakiekolwiek bodźcie zewnętrzne. Jest smutny, jakby otępiały. Podczas spaceru kuleje na łapkę, lek. Weterynarii podejrzewa, że to od ucisku nerwu. Ogromnie smutno patrzeć na takiego psa, który jest bardzo młody a nie wykazuje jakiegokolwiek zainteresowania innymi psami lub ludźmi. MIKO jest cały czas schylony, nie podnosi głowy do góry, nie ma w nim kompletnie typowej buldożkowej radości i energii.

Byliśmy również z Miko w lecznicy.
Opis wywiadu: Pies pod opieką Fundacji, z relacji wiemy, że od dłuższego czasu ma problemy z pochyloną głową a przy próbach manewru potrafi robić się siny. W domu dużo się ślini jak je. Dużo śpi.
Opis badania: W badaniu klinicznym błony śluzowe różowe, wilgotne, powiększony ww. chłonny prawy, lekkie przechylenie na prawa\ą stronę, opuszczona głowa trzymana w dole. Pobieram krew na profil przesiewowy duży + T4
Ze względu na przełysienia na głowie do podania Simparcia/ bravecto.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za karmę wątrobową dla Miko.

  • Wspieraj naszych podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki