• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Poseł Sachajo chce zakazać organizacjom ratowania zwierząt!

‼️ Szanowni Państwo, Szanowne media ‼️

Od kilku dni otrzymujemy niepokojące nas informacje dotyczące projektu nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt posła Sachajko.

Jako organizacja, która podejmuje działania zmierzające do ukarania sprawców znęcania się nad zwierzętami, jesteśmy zbulwersowani tym, iż osoby, które zostały skazane prawomocnymi wyrokami sądów za znęcanie się nad zwierzętami, osoby którym my odbieramy zwierzęta  ze skandalicznych warunków, „pseudohodowcy” oraz hodowcy zwierząt na futra, zostali zaproszeni do współtworzenia tej nowelizacji jako… strona społeczna.

✅ Obecnie w mediach społecznościowych są udostępniane materiały video jak przedstawiciel branży futerkowej Marek Miśko podczas posiedzenia w sejmie, manipuluje odbiorcami podając przykład sprawy buldogów francuskich odebranych w Halinowie od Urszuli G. jako przykład kradzieży zwierząt przez organizacje.  

W wyżej wymienionej sprawie odebrania zwierząt, żaden przedstawiciel naszej organizacji oraz organizacji które brały udział w interwencji, nie miały nigdy postawionych zarzutów za przywłaszczenie zwierząt z Halinowa.

✅ Celowe jest podawanie nieprawdziwych informacji aby jak najbardziej mogły one zaburzyć wizerunek organizacjom, które uczestniczą w interwencji odebrania zwierząt w momencie zagrożenia zdrowia bądź też życia zwierzęcia, robiąc to zgodnie z prawem.

✅ Obecny wydźwięk medialny ma służyć tylko i wyłącznie do zdyskredytowania działań organizacji, których celem statutowym jest ochrona zwierząt jakoby te organizacje wchodziły na prywatne posesje kradnąc zwierzęta, co jest wielką manipulacją i kłamstwem.

✅ Sami tak naprawdę możecie ocenić działania organizacji pro- zwierzęcych. Wystarczy odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, czy Wam lub Waszym znajomym, którakolwiek organizacja odebrała zwierzęta za dobre ich traktowanie ?

✅ Jako Fundacja SOS Bokserom rekomendujemy zapoznanie się z treścią tej petycji i podpisanie jej. Zaproście również Waszych znajomych do wsparcia tej inicjatywny.


PETYCJA ▶️ https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce?fbclid=IwAR1voQkPdyxzoBG59GtSyp3h-Fwvps6x5xUuuBNn4EnY9AplvmR63iib4sA