Niewidoma, wychudzona, ważąca niecałe 4,5 kg mopsiczka z pseudo hodowli! Kompletnie bezradna, zataczająca się, przewracająca się kruszynka, która w takim stanie musiała rodzić!
Roxie trafiła do nas w bardzo złym stanie, sunieczka nie była w stanie ustać na łapkach, zataczała się, co chwilę przewracała się i nie mogła wstać. Po kilku dniach dostała ropomacicza i mimo ogromnego wychudzenia musiała przejść PILNY zabieg sterylizacji!!!!
Umówiliśmy pilną konsultację neurologiczną, przerażony jej stanem Doktor powiedział, że mopsiczce dolega "wszystko":
Umówiliśmy konsultację kardiologiczną z echo serca:
Diagnoza: choroba zwyrodnieniowa zastawki dwudzielnej stadium B1 wg ACVIM, obniżona czynność skurczowa
Umówiliśmy konsultację okulistyczną, Roxie jest już po dwóch takich konsultacjach i odzyskuje wzrok:
W obu oczach całe rogówki przerośnięte barwnikiem.
Dalsze struktury gałki ocznej niewidoczne w badaniu Diagnoza: ZAPALENIE BARWNIKOWE ROGÓWKI
Pacjent z objawami czterokończynowego zaburzenia ruchu
- u pacjenta widoczne znacznego stopnia wychudzenie w obrębie zarówno umięśnienia jak i ilości tkanki tłuszczowej, oraz prawdopodobne wady wrodzone rozwoju koścca - nieprawidłowe położenie miednicy względem kręgosłupa, widoczne skrócenie odcinków promieniowo-łokciowych (dysplazja łokcia?), dodatkowo odstawianie lewej kończyny piersiowej odśrodkowo (szpotawość) - porusza się samodzielnie z czterokończynowymi objawami zaburzeń równowagi prawdopodobnie z uwagi na szpotawość i odstawianie kończyny opisane powyżej, lub możliwe zaburzenia ośrodkowe - widoczna wzmożona kifoza okolicy przejścia Th-L
Pies z widocznymi licznymi powikłaniami wzrostowymi może również wynikać z centralnych objawów związanych z malformacjią w typie Chiari oraz wtórną syringomielią - stan do weryfikacji z obrazie MRI.
W badaniu rezonansu magnetycznego wykazano:
• Obecność niewielkiej zmiany torbielowatej na terenie dołu doogonowego czaszki. W diagnozie różnicowej należy uwzględnić w pierwszej kolejności zmiany o charakterze rozwojowym - torbiel naskórkową oraz torbiel skórzastą.
• Nieznaczne poszerzenie lewej komory bocznej (łagodna wentrikulomegalia).
• Obustronne zmiany zapalne na terenie ucha środkowego o charakterze przewlekłym. Najbardziej prawdopodobnym tłem wydaje się infekcja bakteryjna. Do rozważenia zabieg obustronnej myringotomii z pobraniem materiału do badania cytologicznego i mikrobiologicznego oraz płukaniem puszek bębenkowych.
• Cechy obustronnego, przewlekłego zapalenia ucha zewnętrznego.
• Zwężenie worka oponowego w okolicy stawu szczytowo-obrotowego, na skutek obecności włóknistego pasma na tym poziomie (ang. atlantoaxial fibrous band) – wada rozwojowa.
• Jamistość rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym (hydrosyringomyelia), z dużym prawdopodobieństwem będąca konsekwencją zaburzeń przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego w okolicy złącza czaszkowo-szyjnego wtórnych do obecności zmiany torbielowatej na terenie dołu doogonowego czaszki oraz zwężenia worka oponowego.
• Degeneracja oraz protruzja krążka międzykręgowego (IVDP) na poziomie L6-L7, powodująca uniesienie worka oponowego.
Roxie była na kolejnej konsultacji neurologicznej, wdrożono leczenie.
Wspieraj nasze działania i pomóż nam ratować takie psy jak Roxie:
www.ratujemyzwierzaki.pl/sos-bokserom
Przelew tradycyjny:
Fundacja SOS Bokserom
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000