• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

WESTA

 • Wiek: 7-9
 • Miejsce pobytu: DT
 • Umaszczenie: Białe
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Suka
 • Status: Tęczowy Most
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

07 10 2015

Relacje

30 Lis -0001

07.10.2015

Westa ma dom tylko do końca października. Trudno ten kojec z budą nazwać domem, ale...

Bokserka całe życie spędziła w kojcu.

O Weście nie wiemy w zasadzie nic, poza informacją, że sunia musi znaleźć dom do końca października.

 

 

17.11.2015

Westa przeszła wczoraj pod naszą opiekę i przyjechała prosto do lecznicy.

W sobotę zaalarmowała nas Ania, że Westa wymaga bardzo pilnej pomocy. Jej właścicielka zostawiła psy w kojcu i doglądała ich. Niestety, co wynika być może z braku wyobraźni...bezmyślności...braku funduszy... pozostawiła starszą sunię w kojcu z samcem i ...
Właścicielka suni nie zabezpieczyła jej w żaden sposób, zostawiła nie sterylizowaną sunię w kojcu z samcem.

Wczoraj zorganizowaliśmy transport, przygotowaliśmy lecznicę na przyjęcie suni z maluchami. Westa dojechała jednak sama, bo wszystkie dzieciaczki zmarły.

Patrząc na Westę zastanawiamy się ile razy w swoim życiu rodziła....
Sunia została odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona (przyjechała bez żadnych szczepień). Obecnie dostaje Galastop na zatrzymanie laktacji oraz antybiotyk.

Bardzo dziękujemy Ani i Eugeniuszowi za sprawny transport. Aniu, Eugeniuszu, zawsze możemy na Was liczyć :)

 

20.11.2015

Westa przeszła 17.11 zabieg usunięcia guza na prawej łapie, ponieważ chodząc, stale sobie podrażniała narośl.

Opis badania:

Usunięcie guza skóry w okolicy śródręcza prawego. Guz wielkości śliwki.

Następnego dnia sunia pojechała do lecznicy na zmianę opatrunku.

 

24.11.2015

Westa w domu tymczasowym jest bardzo wpatrzona w opiekuna. Marek stał się dla niej najważniejszym człowiekiem na świecie. Bokserka próbuje mieć go na wyłączność i powarkuje na inne psy, gdy chcą podejść do opiekuna. Nic w tym dziwnego, po latach spędzonych w kojcu, w końcu ma człowieka i stara się być przy nim cały czas. Jak na boksera przystało, Westa doskonale wie, do czego służą kanapy i bez najmniejszego skrępowania układa się na fotelach, kanapach, łóżkach.

 

29.11.2015

Westa była kilka dni temu w lecznicy na zmianie opatrunku.

Relacja Germaine:
"Pojechaliśmy z Westą do lecznicy na zmianę opatrunku. W szpitalu spotkaliśmy Woja, który czekał na swoją opiekunkę Aleksandrę. Westa na widok Woja oszalała z radości, skakała, cieszyła się, wdzięczyła się, ale Woj niestety nie był zainteresowany bliższą znajomością.

Dzisiaj pojechaliśmy z sunią na zdjęcie szwów, na środę jest umówiony zabieg sterylizacji.
Westa jest bardzo radosną sunią, cieszy się bardzo na widok każdego psa i zachęca do zabawy."

06.12.2015

Westa przeszła kilka dni temu zabieg sterylizacji i mastectomi, usunięto lewy gruczoł mlekowy. W czwartek była na wizycie kontrolnej, sunia czuje sie dobrze, dostaje antybiotyk i lek przeciw bólowy.

 

03.01.2016

Dostaliśmy relację z domu tymczasowego Westy.

"Westa zwana Białą w domu tymczasowym, czekając na jeszcze jeden zabieg i podróż do nowego wymarzonego domu, zawiera nowe znajomości. Okazuje się, że najlepszym kumplem Białej może być całkiem czarny kot Filip. Westa śledzi go całymi dniami, drepcze za nim, trochę się denerwuje, jak Filip wskoczy gdzieś, gdzie ona nie może dosięgnąć i go polizać.

Westa jest bardzo ufna, zaprzyjaźnie się z ludźmi, psami, no i kotami. To taka wesoła perełka, wnosząca do domu dużo radości i energii.

-- 
Pozdrawiam "

 

 

 

31.01.2016

Westa kilka dni temu była  w lecznicy na wizycie kontrolnej. Sunia nie tyje, chociaż zjada duże porcje. W lecznicy Westa miała zbadany kał, dostała kolejną porcję leków odrobaczających. Pobrano jej również krew, ma niedoczynność tarczycy.

Westa potrzebuje swojego domu i swojego człowieka. Jest psem bezproblemowym, dogaduje się z psami i kotami, choć czasem ma "swoje zdanie, które potrafi obronić.

Po latach spędzonych w kojcu, z dala od człowieka, lgnie do człowieka. Kocha i potrzebuje miłości...

 

 

 

10.03.2016

Westa zamieszkała w domu tymczasowym, który po kilku dniach stał się nowym domem. Od razu dogadała się z sunią rezydentką. Dziewczynki są nierozłączne. Westa ma w sobie to "coś", co rozkochuje w niej każdego, kto ją pozna i dzięki temu urokowi i wdziękowi, opiekunowie tymczasowi stracili dla niej głowę.

Powodzenia cudna białasko <3

Takie domy, takie adopcje sprawiają, że warto ponosić każdą cenę za ratowanie bokserów.

 

 

 

 

17.08.2016

Życie pisze nieprzewidywalne scenariusze... Tak było i w przypadku naszej Westy, która blisko pół roku temu zamieszkała w domu w Gdańsku, który miał być już jej azylem, ale nawet najlepiej zaplanowane życie potrafi nagle się rozlecieć jak domek z kart i bardzo często dzieje się to poza nami, nie mamy na to wpływu, musimy przyjmować to, co przynosi nam los i iść dalej, czasem liżąc rany do końca naszych dni...

Sytuacja w domu Westy tak bardzo się zmieniła, że Agnieszka z bólem serca musiała znaleźć dla cudnej Westy nowy dom. Zgodnie z naszymi zwyczajami, gdy tylko zwróciła się do nas po pomoc, podjęliśmy decyzję, że Westa wróci pod naszą opiekę i zamieszka w domu tymczasowym w którym poprzednio mieszkała: u Marka.

Agnieszka przywiozła sunię z Gdańska do Warszawy, przejął ją Pan Janusz, ponieważ miała poczekać u niego, do powrotu Marka z urlopu. Podczas "dogadywania" psów na działce, Westa uciekła. Pan Janusz natychmiast rozpoczął poszukiwania sunieczki, do poszukiwań dołączyły osoby z fundacji. Następnego dnia Pan Janusz porozwieszał ogłoszenia i nadal szukał Westy. Marek po powrocie z urlopu również dołączył do poszukiwań. Westa była poszukiwana przez kolejne dni zarówno przez Pana Janusza jak i członków Fundacji, bez skutku.
Psy z Sulejówka niestety nie trafiają na Paluch, zostaliśmy też poinformowani, że Sulejówek nie ma podpisanej umowy z żadnym schroniskiem.

Zaginięcie suki nie zostało ogłoszone na naszej stronie ani na Facebooku z powodu hejtu i nagonki, która trwa od lipca 2015 roku. Mieliśmy pewność, a teraz również potwierdzenie, czytając wypowiedzi na Facebook, że gdyby suka została odłowiona przez hejterów, nigdy nie wróciłaby pod naszą opiekę.

W poniedziałek 15.08 Pani Monika przyjęła pod swój błąkającą się Westę. Pani Moniko, bardzo dziękujemy za pomoc dla naszej podopiecznej. Bardzo dziękujemy, że otoczyła ją Pani opieką.

W związku z tym, że po błąkaniu się suka wróciła do nas wychudzona i z dwoma kleszczami na ciele, zawieźliśmy ją do lecznicy na ogólny przegląd. Westa miała pobraną krew pod kątem babeszjozy oraz na morfologię i biochemię. Na szczęście wynik nie wykazał babeszjozy, a morfologia i biochemia są w normie.

Relacja Agnieszki:

"Witam

W związku z zaistniałymi problemami osobistymi poprosiliśmy Fundację o znalezienie nowego domu dla Białej. Reakcja była błyskawiczna. Pozostając w kontakcie z Panią Elą, znalazł się dom, który dałby miłość i dobrą opiekę  naszej dziewczynce. To dom w którym mała już była, jej wcześniejszy dom tymczasowy. Moja radość była ogromna, bo wiem, że lepszego domu, ludzi nie mogłabym znaleźć. Odwieźliśmy Białą do Warszawy, gdzie spotkaliśmy się z Panem Januszem, u którego sunia miała poczekać kilka dni, aż odbierze ją przyszły właściciel, który wtedy jeszcze przebywał za granicą. Przekazaliśmy sunię. Po powrocie do domu skontaktowałam się z Panem, aby dowiedzieć się jak czuje się mała. Niestety okazało się, że doszło do niefortunnego zdarzenia, Biała uciekła. Zdaję sobie sprawę, iż był to nieszczęśliwy przypadek. Bardzo szybko przyjechała Pani z Fundacji i zaczęły się poszukiwania. Niestety dziewczynka pomimo wielu starań, nie dawała się nikomu podejść. Nie pomogły też nagrane nasze  głosy. Wiem, iż Pan Janusz, jak i osoby z Fundacji nie poddawały się i dokładali wszelkich starań, żeby ją odnaleźć. Pozostawaliśmy w kontakcie. Bardzo Wam za to dziękuję. Ktoś ją odnalazł i dzięki temu nasz uciekinier jest już w dobrych rękach. Dzisiaj, jak już wiem, że dziewczynka jest cała i zdrowa w domku, który teraz jest i jej, kamień z serca. Czasem w życiu musimy podejmować decyzje, których byśmy nie chcieli. My taką podjęliśmy. Dziękuję Fundacji za wyrozumiałość i natychmiastową pomoc.

Pozdrawiam
Agnieszka"

Relacja Pana Janusza:

"Sprawcą całego zamieszania jestem Ja, Janusz Zienkiewicz.

Pani Agnieszka z Gdańska , przywiozła sunię do Warszawy na ul. Płowiecką i przekazali ją mi. 07.08.2016 r około godziny 17.00 . Ja przywiozłem sunię na miejsce do Sulejówka i jak zwykle po wjeździe na posesję, nie zamykam bramy, dopiero później idę zamknąć , bo moje pieski, a mam ich pięć nie uciekają. Przy nie zamkniętej bramie wypuściłem sunie z samochodu, no i to był mój błąd. Bokserka dała dyla i tak to wygląda, szukałem ją około dwóch godzin, później zadzwoniłem do pani Żarmeny, przyjechała ze znajomymi po trzydziestu minutach, szukaliśmy ją, cztery razy wyszła na drogę, ale nie dała się złapać, gdy tylko nas zobaczyła uciekała. Szukaliśmy do zmierzchu, potem pani Żarmena ze znajomymi pojechała do domu. Ja jeszcze o 21.00 pojechałem sprawdzić i była na drodze, puściłem nagranie z głosem pani Agnieszki , ale nic to nie dało, uciekła i to był ostatni raz kiedy ją widziałem.
W poniedziałek rozwiesiłem ogłoszenia o ucieczce  białej bokserki (ul. Rataja , Szklarniowa  do Żurawki, następnie Asfaltowa do Traktu Brzeskiego, Trakt Brzeski do ul. Rataja i Rataja do Szklarniowej. Ogłoszenia jeszcze wiszą, można sprawdzić, zapraszam osoby wypisujące głupoty na Facebooku.
Myślę że, gdyby osoby, które tak zajadle atakują ludzi pomagających zwierzakom, przekierowali swój zapał na pomoc tym zwierzakom to byłoby super.
Na chwilę obecną zachowanie tych osób jest PODŁE."

 

 

  Ola i Marek, opiekunowie z domu tymczasowego podjęli decyzję, że sunia zostanie u nich na stałe. Westa bardzo się z nimi zżyła, dogaduje się z psami i kotami i jest pełnoprawnym członkiem rodziny.

  Relacja Oli:

  "Westa czuje się coraz lepiej, jest wesoła, chętnie bawi się z małym kundelkiem Puszkiem i boksiem Tysonem. Lubi też położyć się koło Churliego i poobserwować z nim otoczenie.  Bardzo lubi chodzić na spacery, podczas których biega, podskakuje i zachęca swoich towarzyszy do zabawy. Gdy Pańcia wraca z pracy, Biała z kumplami witają ją w podskokach. Nawet jeśli któregoś z domowników nie ma w domu 5 minut, Westa wita go bardzo wylewnie.  A jak już pobryka, najchętniej wyleguje się w łóżeczku. Białaska dość powoli, ale systematycznie nabiera masy. Posiłki składające się z wysokiej jakości karmy pełnoporcjowej dostaje kilka razy dziennie i chętnie je zjada. Westa nareszcie znalazła swoje miejsce, swoich kumpli, swoich ludzi i swój dom, w którym jest kochana i szczęśliwa."

   

   Dostaliśmy nową relację z domu Westy. Olga pisze tak:

   "Biała ma się całkiem dobrze. Ma spory apetyt i, jak na swój wiek, dużo energii. Cały czas zgodnie ze wskazaniami lekarza przyjmuje Euthyrox. Schody na półpiętro pokonuje dwoma susami. Kiedy wychodzę do pracy, biegnie ze swoim kumplem Puszkiem do okna i tak mnie żegnają. Kiedy wracam, czekają już przy drzwiach.
   Biała ma też trzech nowych kumpli - zamieszkały z nami chwilowo koty. Biała jest do nich przyjaźnie nastawiona, ale nie jest wobec nich zbyt wylewna.
   Ale zdaje się, że środowiskiem naturalnym naszej kochanej Białej jest łóżko. Musi być cieplutko i mięciutko. I trzeba się posunąć, bo Biała będzie spała właśnie tu, a nie 10 centymetrów dalej."

    

    26 Paź 2018

    Jakiś czas temu odwiedziliśmy Westę/Białaskę w jej domu u Marka i Olgi.
    Westa mieszka obecnie z bokserem Tysonem uratowanym przez Marka 10 lat temu, z kundelkiem Puszkiem oraz czterema kotami przygarniętymi z ulicy przez Olgę i Marka.

    Relacja Germaine:
    "Westa wygląda bardzo dobrze, ładnie przytyła, na początku jest nadal nieufna do obcych. Szybko pojawiła się z Tysonem przy stole, żeby wyżebrać coś słodkiego. Z kotami dogaduje się bez problemu."

     27 Paź 2019

     U Westy jakiś czas temu pojawił się katar, opiekunowie pojechali do lecznicy, sunia dostała antybiotyk. Niestety mimo antybiotyku stan bokserki się pogarszał, Westa nie miała apetytu, dusiła się, pojawił się kaszel, kichanie, wypływ z nosa.

     Kolejna wizyta Westy w lecznicy wykazała obecność guza w okolicy tarczycy, wykonano biopsję, która niestety potwierdziła nowotwór tarczycy.

      Dostaliśmy bardzo smutną wiadomośc od opiekunów Westy:

      "2 listopada moja Biała Księżniczka przeszła za Tęczowy Most. Cichutko, na swoim posłaniu, nikomu się nie narzucając, po prostu odeszła. Zabrała ją starość i choroba. Została pustka i ogromny smutek. Biegaj Kochany Białasku po zielonych łąkach. Nie mówię żegnaj, kiedyś się spotkamy. Księżniczka została pochowana z przyjaciółmi na cmentarzu dla zwierząt Psi Los w Koniku Nowym."