• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Bruno pod opieką PDZ i naszą

Wczoraj dostaliśmy zgłoszenie z Pogotowia dla Zwierząt o zagłodzonym, bardzo wychudzonym staruszku bokserze w ciężkim stanie, odebranym interwencyjnie przez Pogotowie dla Zwierząt. Pies od razu trafił do lecznicy, gdzie został wstępnie zbadany, wykonano badanie krwi, przeglądowe usg jamy brzusznej. Dziś bokser przyjechał do Warszawy i trafił od razu do szpitala. Stan psa jest poważny, bokser wymiotuje, jest osowiały ale kontaktowy. Bokser jest pod wspólną opieką Pogotowia dla Zwierząt oraz naszej Fundacji.

Relacja Pogotowia dla Zwierząt:

"Zagłodzony bokser w drodze po ratunek

Wczoraj rano otrzymaliśmy dramatyczne zgłoszenie z powiatu Mysłowice, woj. śląskie. Młode małżeństwo wyjechało na urlop pozostawiając w domu psa. Od tygodnia ludzie próbowali dobić się do mieszkania ale bezskutecznie. Świadkowie stwierdzili, iż zwierzę jest zagłodzone.

Po kilku godzinach od zgłoszenia byliśmy na miejscu. I choć mieszkanie w jednej z kamienic było zamknięte psa udało się nam uratować.

Pies leżał pod ścianą. Był apatyczny, nie podnosił się.

Kiedy go ponieśliśmy okazało się, że jest bardzo wyniszczony. Widoczne były żebra, guzy biodrowe kości miednicy. Miał zmiany na skórze. Przewieziono do natychmiast do lekarza weterynarii. Pobraliśmy krew do badań. Okazało się, iż psiak ma problemy kardiologiczne i silną anemię spowodowaną niedożywieniem. Pies o imieniu Bruno, bo tak mu dano na imię - ma 10 lat.

Noc spędził pod naszą opieką, podaliśmy mu niewielkie ilości jedzenia, by przygotować żołądek - zjadł chętnie. Dziś konsultowany będzie u specjalistów, w tym kardiologa. Przewożony jest właśnie do Warszawy, gdzie czekają na nas wolontariusze z Fundacji „SOS Bokserom” i ich lekarze. Wspólnie chcemy uratować Bruna; psiak ma bowiem wolę życia. Trzymajcie za niego kciuki. Jutro zamieścimy więcej informacji, po zakończonych badaniach. Jutro także będziemy składać zawiadomienie o znęcaniu się nad psem."

 

  • Wspieraj naszych podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki