• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Stan Yoko się pogorszył

Yoko przeszła pod naszą opiekę we wrześniu, sunia ulewała, wymiotowała, przeszła w lecznicy badanie krwi i USG jamy brzusznej, które wykazały zapalenie trzustki. Sunia dostawała leki osłonowe oraz była na specjalnej diecie Intestinal Low Fat. Niestety jej stan się cały czas pogarszał, Yoko chudła coraz bardziej, została umówiona na kolejne USG, które wykazało wgłobienie jelita.

Opis badania USG:
w prawej okolicy podżebrowej i doogonowo od żołądka wgłobiony odcinek jelita cienkiego.

Od 23-10-2019 Yoko pozostawała codziennie w szpitalu, dostawała leki osłonowe oraz antybiotyki w kropłowce dożylnej. Lekarz zalecił wykonanie laparotomii, ale sunia była bardzo słaba, schudła aż 3 kg, ważyła 6,5 kg i prawdopodobnie nie przeżyłaby operacji.
Zaczęła się walka o życie Yoko, lekarze mieli bardzo duże problemy z założeniem dojścia dożylnego na kończynach.

Opis badania:
Próba założenia dojścia dożylnego nieudana na kończynach - założono kateter na żyłę jarzmową;
Poinformowano opiekunkę telefonicznie o bardzo dużym ryzyku zabiegu - ze względu na brak ostrego brzucha; braku wymiotów odroczono na razie zabieg ; oraz w usg dziś brak cech wgłobienia - na razie odstąpiono od zabiegu.


Sunia była codziennie nawadniania w lecznicy, dostawała kilka kroplówek dożylnie, leki wspomagające, p/wymiotne, antybiotyk. Zmieniono jej dietę na Royal Canin Hypoallergenic.

Kolejne USG jamy brzusznej w dniu 28.10.2019 wykazało:
W porównaniu z badaniem poprzednim nie stwierdza się w USG cech wgłobienia jelita w opisywanej wcześniej lokalizacji. W porónaniu z badaniem poprzednim stwierdza się poprawę w odniesieniu do wypełnienia żołądka. Nadal widoczne w USG cechy ostrego zapalenia jelit cienkich.
Badanie krwi wykazało zapalenie trzustki.

Relacja Germaine:
"Od 23.10.2019 do 29.10.2019 byliśmy z Yoko codziennie w szpitalu, rano ją zawoziliśmy, wieczorem odbieraliśmy, jej stan zaczął się powoli poprawiać, podczas ostatniej wizyty w środę Yoko została zważona, przytyła pół kg, mamy nadzieję, że z czasem wróci do poprzedniej wagi i skończą się jej problemy z zapaleniem trzustki i jelit. Yokunia tak schudła, że pod koniec października była bardzo słaba, przelewała się przez ręce, wyglądała jak szkielet z wielką głową i bardzo smutnymi, zrezygnowanymi oczami. Teraz chodzi cały czas w kubraczku, żeby się nie przeziębiła i wiecznie szuka jedzenia. Na szczęscie już nie wymiotuje, jest dużo lepiej."

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za puszki Royal Canin Intestinal Low Fat.

Yoko jest obecnie na diecie Royal Canin Hypoallergenic, można jej wysłać puszki lub suchą karmę na adres Fundacji: ul. Mrówcza 77A, 04-857 Warszawa.

Leczenie i badania Yoko kosztowały: 1601 zł, fvat nr 2/11/2019.
Możesz pomóć spłacić dług za Yoko wpłacająć darowiznę na zbiórce dla niej i Toli:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/yokoitola

  • Wspieraj naszych podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki