• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Fifi przeszła pod naszą opiekę

Fifi zwana również Minionką jest drobniutką, 5-letnią sunią rasy Buldog Francuski, która przeszła pod opiekę naszej Fundacji, oddana z powodu agresji do psów.

Fifi zamieszkała w domowym hotelu, w którym Sylwia i Maciek pracują z nią codziennie, żeby mogła normalnie reagować i funkcjonować z innymi psami.

Fifi była w lecznicy, została zbadana, odrobaczona, zaszczepiona, została pobrana krew na morfologię i biochemię.

Relacja Sylwii:

"Fifi
Zwana Bubą, Małą Mi, Minionką i Amo :D mieszka obecnie w domowym hoteliku. Oddana z powodu agresji do innych zwierząt.
W domu jest bardzo miłą i niekłopotliwą suczką. Jest grzeczna i spokojna jeśli nie jest zbytnio nakręcana. Zbyt długi i nachalny dotyk skutkuje u niej reaktywnością i blokowaniem w formie skakania i podgryzania do twarzy. Nie ma problemów z jedzeniem, potrafi ładnie odpoczywać, niczego nie niszczy pozostawiona sama w domu. Nie wokalizuje. Daje radę z długimi ponad godzinnymi swobodnymi spacerami po lesie, oby tylko zachować jej własne tempo. Na spacerach pięknie pilnuje się opiekuna.
Początkowo w nowym miejscu może mieć problemy z czystością, ale to za sprawą stresu związanego z wychodzeniem na zewnątrz. Bodźce na tyle ja absorbują, że siku czy kupa są sprawą drugorzędną i załatwiane są po powrocie do domu. Jednak spokój cierpliwość a przede wszystkim schemat w wychodzeniu sprawią, że ten problem bardzo łatwo wyeliminować. Aktualnie załatwia się już tylko na dworze. W związku z tym najlepiej gdyby w nowym domu miał przynajmniej malutki ogródek na którym Mała mogłaby po spacerze w spokoju się załatwić.
Jeśli chodzi o kontakty społeczne z innymi psami to Buba bardzo szybko nakręca się na nie. Potrafi zaatakować w szczególności małe psy i koty, poluje na nie i je gania. Aktualnie behawioryści z hotelu bardzo mocno pracują nad korekcją tych zachowań a Buba bardzo ładnie na to reaguje. Ze spokojnymi zrównoważonymi i dużymi psami potrafi już bardzo ładnie spacerować, a nawet spędzać czas w domu. Dużo się od nich uczy i podpatruje. Ma jeszcze różne niekulturalne wyuczone zachowania do psów, jednak wszystko to jest do przepracowania. Mała szuka domu z innym zrównoważonym psem lub nawet kilkoma, które pomogą jej w utrwaleniu kulturalnego zachowania zarówno w domu jak i na spacerze. Nowi opiekunowie otrzymają zalecenia w jaki sposób pracować z nią żeby już do końca stała się suczką miłą dla całego świata."

Musimy zapłacić za wizytę i badania Fifi w lecznicy, oraz za pobyt w hotelu i pracę z behawiorystami.
Pomóż Fifi:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sos-bokserom

 

Wygodny przelew tradycyjny:
Fundacja SOS Bokserom
ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr rachunku bankowego: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
tytułem: Darowizna dla Fifi

Chcesz adoptować Fifi? Wypełnij nasza ankietę adopcyjną:
https://ankieta.sosbokserom.pl/

 

 

 

  • Wspieraj naszych podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki