• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

WILMA

 • Wiek: 04-2019
 • Miejsce pobytu: Siedziba Fundacji
 • Umaszczenie: Białe
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Stosunek do zwierząt: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Suka
 • Status: Do adopcji
 • Telefon: 798-180-888
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

07 12 2023

Relacje

Wilma jest sunią w typie rasy Maltańczyk z pseudo hodowli (waga: 3,7 kg) która przeszła w Piątek razem z Poncho i Malinką pod opiekę naszej Fundacji.

Wilma trafiła prosto do lecznicy:
OPIS BADANIA
Oczy zamglone, o niebieskim zabarwieniu, jutro będzie konsultacja okulistyczna.

Wilma została odpchlona, zaszczepiona p/wściekliźnie, odrobaczona, została pobrana krew na biochemię i morfologię.

W Sobotę Wilma była razem z Poncho na wizycie u okulisty, sunia ma bardzo wysokie ciśnienie w gałkach ocznych, przez co cierpi, niestety jest niewidoma i nie ma szans na odzyskanie wzroku.

Wilma dostała dwa rodzaje kropelek do zakraplania oczu, jedne obniżające ciśnienie, za dwa tygodnie czeka ją wizyty kontrolna u okulisty. Jeżeli się okaże, że ciśnienie jest nadal bardzo wysokie, Wilmę czeka zabieg.

Wilma jest na razie zagubiona, musi się nauczyć funkcjonować w nowym miejscu. Sunia zachowuje czystość w domu.

Prosimy o pomoc dla Wilmy: koszty badań, wizyty  u okulisty i kropelki do oczu:

www.ratujemyzwierzaki.pl/sos-bokserom


Przelew tradycyjny:
Fundacja SOS Bokserom
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000


Chcesz adoptować Wilmę? Wypełnij naszą ankietę adopcyjną:
www.ankieta.sosbokserom.pl

Czy znajdzie się osoba o wielkim sercu, która adoptuje Wilmę?

 

  10 Gru 2023

  Wilma, sunia z pseudo hodowli trafiła do naszej Fundacji razem z maltańczykiem Poncho. Poncho znalazł dom, a Wilma czekała na swoich wymarzonych ludzi i się doczekała .....

  Państwo, którzy adoptowali od nas Poncho podjęli decyzję, że zamieszka z nimi również Wilma, relacja:

  "Relacja o Wilmie 🙂 Wilma ponownie spotkała się z Poncho - obecnie Fikuskiem. Początkowo się nie rozpoznawali i Fikus podchodził do Wilmy z dystansem. Jednak już następnego dnia psiaki wróciły do swoich dawnych zwyczajów z czasów Fundacji, tuląc się do siebie we wspólnym posłaniu. Wilmusia nie widzi i początkowo trudno było jej odnaleźć się w zupełnie nowej przestrzeni. Tutaj na wysokości zadania stanął Fikus, który zaczął pełnić rolę jej przewodnika. Wilma jest bardzo grzecznym, kochanym i bystrym pieskiem. Szybko zaczęła reagować na nasz głos, przychodzić na zawołanie i poruszać się po domu na podstawie dźwięków i znanych zapachów. Już bardzo dobrze wie, gdzie jest kanapa i co zrobić żeby się na nią dostać. Jej niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza jej w byciu najcudowniejszym psiakiem, pełnym zaufania i miłości, mimo że jest z nami zaledwie od miesiąca. Świetnie radzi sobie z zachowaniem czystości, nigdy nie brudzi w domu. Jest cudownym pieskiem o srebrzystych włosach i ufnej naturze. Wilma bardzo dobrze czuje się na dworze. Świetnie radzi sobie na spacerach w lesie, trzymając się blisko nogi, trącając ją co jakiś czas noskiem by sprawdzić i potwierdzić swoją pozycję w przestrzeni. Fikus ją w tym dzielnie wspiera. Obecnie Wilma jest wielkim pieszczochem i uwielbia leżeć na kolanach i kanapie. Dzięki niej nawet zdystansowany początkowo Fikus zaczął zazdrośnie zabiegać o uwagę. Jeżeli jedno jest na kolanach - nie ma zmiłuj, drugie musi trafić obok. Nie wiem, czemu ludzie tak bardzo boją się niewidomych psów, naprawdę nie wymagają aż tak specjalnego traktowania. Dla nas Wilma jest przesłodkim i kochanym psiakiem. Nie wyobrażamy sobie, żeby miała z nami nie być i uważamy, że jej adopcja była naszą najlepszą decyzją. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Fikus miał koleżankę i że nikt się o nią nawet nie pyta ze względu na to, że jest niewidoma, od razu została podjęta decyzja o adopcji. Cieszymy się bardzo, że stan oczu suni poprawił się po zabiegu i nie odczuwa ona już bólu związanego z ciśnieniem."