• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

DAKOTA

 • Wiek: 3-5
 • Miejsce pobytu: DT
 • Umaszczenie: Żółte
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Suka
 • Status: W trakcie procedury adopcyjnej
 • Telefon:
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

13 10 2020

Relacje

Dakota jest 3-letnią sunią w typie rasy buldog francuski, która przeszła kilka dni temu pod opiekę naszej Fundacji. Sunia jest bardzo smutna, przestraszona.
Maksymalnie wyeksploatowana, z wyciągniętymi sutkami, klatkowana, była maszynką do rodzenia i zarabiania. Dakota trafiła do nas z gigantycznym krwiakiem ucha, suka ma problem z poruszaniem się, pełza (prawdopodobnie dłuższy czas przebywała w małej klatce). Dakota ma również problem z wypadającymi rzepkami, czeka ją badanie RTG. Dakota jest już odrobaczona, zaczipowana i zaszczepiona.

W lecznicy lekarze zajęli się wielkim krwiakiem na uchu, wyciągnięto z niego kilka strzykawek krwi i został wstzyknięty lek. Dakota dostaje obecnie antybiotyk.

FILM Z DAKOTĄ:
https://www.youtube.com/watch?v=X1xiVnZ1rQ0&feature=youtu.be

Pomóż Dakocie, którą czekają kolejne wizyty w lecznicy:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/en/4buldogifrancuskie

  Dakota była kilka dni temu na wizycie w lecznicy, ucho wygląda lepiej, krwiak jest dużo mniejszy. Lekarz założył suni opatrunek uciskowy, nasze słoneczko musi być cały czas w kołnierzu, żeby sobie nie rozdrapać ucha. Dakota dostaje cały czas antybiotyk.

  Czy możesz wesprzeć DAKOTĘ?
  Pomaganie jest fajne
  www.ratujemyzwierzaki.pl/napomoczwierzetom (w komentarzu wpisz DAKOTA)
  PayPal: adopcje@sosbokserom
  Przekaż dobrowolną kwotę na konto:
  Fundacja SOS Bokserom
  ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
  Nr rachunku:
  06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
  Tytułem: DAKOTA DAROWIZNA
   

   Dakota... do niedawna maszynka do rodzenia, wyeksploatowana do granic możliwości, z krzywymi łapkami, wyciągniętymi sutkami...
   Pod naszą opieką Dakota powoli odzyskuje radość życia i zaczyna się zachowywać jak prawdziwy, radosny buldog.

   Dzisiaj w pełni korzystała z pogody i szalała z piłką po trawie.

    

    

    Dakota pojechała kilka dni temu do nowego domu w Warszawie i jest w trakcie procedury adopcyjnej. Nasza całuśna bulwinka nadal dostaje lek na krwiaka na uchu, ucho wygląda lepiej, chociaż Dakocie jeszcze przeszkadza i swędzi.

    Czekamy na relację i zdjęcia od nowych opiekunów.

     

     Dostaliśmy relację i zdjęcia z domu Dakoty:

     "Dzień dobry,

     Dakotka jest z nami już od tygodnia. W 2 dniu w nowym domu zauważyliśmy, że Mała zaczęła się drapać. Najprawdopodobniej wystąpiła alergia. Wyeliminowaliśmy z jej otoczenia wszystkie potencjalne alergeny (obroża przeciwpchelna, wymieniliśmy kocyk na którym śpi, usunęliśmy dywan) i obserwujemy Dakotkę. Jeszcze trochę się drapie i saneczkuje, ale już mniej intensywnie. Nadal przyjmuje Cyclonaminę 2x dziennie na uszko. Dakotka przyzwyczaja się do spacerków. Szybko załatwia swoje sprawy na dworze i pędzi pod drzwi.
     Nie czuje się jeszcze zbyt komfortowo poza domem, ale pomalutku zaczyna przyzwyczajać się to rytuału wychodzenia i wie czemu służy. Zdarza jej się jeszcze zrobić siusiu w domu. Najczęściej w momencie euforii po jedzeniu, bo nasza Dakotka uwielbia jeść. Pory karmienia to momenty największego wyczekiwania i wtedy emocje szaleją. Poza karmieniem, nasz mały pieszczoch uwielbia się przytulać. Po tym jak nas wycałuje chętnie zasypia na kolanach. Przed Dakotką jeszcze zabieg sterylizacji, który będzie wykonany w najbliższych tygodniach.
     Pozdrawiamy,
     Asia i Mateusz"
      

      Dostaliśmy kolejną relację i zdjęcia z domu Dakoty:

      "Dzień dobry,

      Przesyłam aktualne zdjęcia. Tydzień temu w sobotę byliśmy w lecznicy, Dakotka miałą zapenie ucha; bardziej też się drapała. Zgodnie z zaleceniem lekarza podajemy jej codziennie maść do uszu i tabletki przeciwświądowe. Jest duża poprawa. W najbliższych dniach mamy zgłosić się na kontrolę. Dakotka jest serdecznym i przyjaznym buldożkiem. Świetnie dogaduje się ze swoimi psimi sąsiadami na spacerkach, chętnie też poznaje okolice.
      Pozdrawiamy Asia i Mateusz."
       

       Dostaliśmy nową relację i zdjęcia z domu Dakoty:

       "Dzień dobry,

       Przesyłam aktualne zdjęcia Dakotki. Nasz mały pieszczoch ma się bardzo dobrze. Po ostatniej wizycie w lecznicy (27/04/2020) kiedy Doktor zapisała nam kontynuację apoquelu co drugi dzień, maści do uszu co drugi dzień i efa olie (codziennie) widzimy dużą poprawę: uszy nie są już zaczerwienione, nie trzepie i prawie wcale się nie drapie.
       Sierść ciągle nie jest w najlepszej kondycji i skóra jest dość sucha, ale lekarz twierdzi, że to powinno stopniowo się poprawiać .
       Nasza Dakotka pokochała spacery i już praktycznie nie załatwia się w domu. Cieszy się na widok swojej wyjściowej kamizelki i smyczy, a gdy już jest gotowa do wyjścia to grzecznie się kładzie i czeka żeby
       wziąć ją na ręce przed schodami. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami z sąsiedztwa, jest przyjazna i delikatna przez co chętnie bawią się z nią także te nieśmiałe psiaki. Ulubioną zabawką Dakotki jest kong, z którego cierpliwie łowi smaczki, bo jedzenie jest kolejną miłością Dakoty ;) Świat się dla niej nie liczy, gdy wylizuje do czysta swoją miskę. Mamy nadzieję, że Dakota jest w końcu szczęśliwa i robimy wszystko co w naszej mocy żeby poczuła się u nas jak w prawdziwym kochającym domu.
       Pozdrawiamy,
       Asia i Mateusz"

        Dostaliśmy nową relację z domu Dakoty:

        "Dzień dobry,

        Przesyłamy aktualne zdjęcia Dakotki. Bąbelek totalnie skradł nasze serca. Jest super grzecznym i kochanym pieskiem. Szybko łapie na czym polega chodzenie na smyczy, co można, a czego nie wolno robić w domu :) Lubi się przytulać, jeść, spać i chodzić na spacery. Zdrowie tez jej dopisuje, wiec czego chcieć więcej?! Pani Doktor z lecznicy na ostatniej kontroli zaleciła krople do uszu zmniejszające produkcje woskowiny i kontynuacje preparatu na poprawę skory i sierści. Nasz bąbel przybrał tez ładnie na wadze. Sterylizacje musieliśmy na razie odłożyć ze względu na cieczkę.
        Pozdrawiamy
        Asia i Mateusz"
         
         

         Dostaliśmy nową relację i zdjęcia z domu Dakoty:

         "Dzień dobry!

         Kolejna porcja zdjęć naszej pięknej mordki w załączeniu :) Dakotka ma się bardzo dobrze. Obserwujemy ogromne postępy w zadomawianiu się i odzyskiwaniu pewności siebie. Dakota głośno wita gości, już nie kładzie się poddańczo na podłodze, robi się z niej wspaniały pies, który wie gdzie jest jej dom, micha i legowiska... Tak, tak, bo nie kończy się na jednym legowisku. Jest już kolejna baza na kanapie i w sypialni. Bąbel musi być wszędzie tam gdzie są domownicy, a odpoczywa jej się najlepiej na człowieku. Jedynym problemem, z którym ciagle walczymy to alergia, szczególnie na łapkach, które Dakota wylizuje. W zeszłym tygodniu byliśmy w lecznicy na kontroli. Pudrujemy jej teraz łapki po każdym spacerze, stosujemy tez specjalny spray i tabletki przepisane przez Panią Weterynarz. Smaczki, mimo że kupowaliśmy tylko takie dla alergikow zostały na razie wyeliminowane z diety Dakotki.
         Pozdrawiamy serdecznie,
         Asia i Mateusz "

          Dakota przeszła jakiś czas temu zabieg sterylizacji, jej opiekunowie podpisali z nami umowę adopcyjną, sunia zostaje na stałe w kochającym domu :-)

          Relacje:

          "Dzień dobry,

          Dokotka jest kilka tygodni po zabiegu sterylizacji. Ranka na brzuchu się zagoiła i na wakacjach na wsi Mała już mogła szaleć, co widać na zdjęciach i filmiku :-) Nasz pieszczoch ma się dobrze, wszystkie wyniki robione przed zabiegiem są w normie. W naszym domu Dakotka czuje się już pewnie, ma swoje rytuały, ulubione zabawki i miejsca na drzemki. Bąbel głośno wita wszystkich gości i nadal jest tym słodziakiem, który nie szczędzi pocałunków. Nie wyobrażamy już sobie życia bez tej chodzącej miłości.

           

          Pozdrawiamy cała fundacje!
          Asia i Mateusz

          Dzień dobry,
          Bardzo się cieszymy, że Dakota będzie pełnoprawnym członkiem naszej rodziny! :)
          Trzy dni temu świętowaliśmy 6 miesięcy od kiedy z nami zamieszkała. To była świetna decyzja, bardzo pokochaliśmy Dakotę i nie wyobrażamy sobie że miałoby jej z nami nie być. Sunia też wydaje się być szczęśliwym psiakiem, oby to szczęście trwało jak najdłużej!
          Pozdrawiamy serdecznie!"