• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

FANTA

 • Wiek: 1-2
 • Miejsce pobytu: Siedziba Fundacji
 • Umaszczenie: Pręgowane
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Suka
 • Status: W nowym Domu
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

22 06 2020

Relacje

Fanta jest dwuletnią sunią w typie rasy buldog francuski, która przeszła pod naszą opiekę. Sunia pojechała prosto do lecznicy, została od razu wykąpana- była brudna, śmierdząca.

Opis z lecznicy:
Fatalny szew na brzuchu, przepuklina jatrogenna (po źle wykonanym zabiegu cesarki), przy sterylizacji konieczna korekcja. Oczy zalepione ropą.

W teście schrimera brak produkcji łez.
Podałam antybiotyk ze względu na wypływ z pochwy.

Fanta dostała do domu krople do oczu oraz żel Vidisic, antybiotyk z powodu wypływu z pochwy (sunia nieraz rodziła), jest odrobaczana, została zaczipowana.

Relacja Germaine:
"Fanta jest sunią wycofaną i przestraszoną, ale kiedy już zaufa człowiekowi kręci się w kółko z radości, wywija precelki, podbiega do głaskania. Nie przepada za innymi psami, dogaduje się z nimi, ale nie chce, żeby do niej podchodziły. Bardzo pilnuje swojego posłanka."

Chcesz adoptować Fantę? Wypełnij ankietę:
www.ankieta.sosbokserom.pl

  27 Cze 2020

  Fanta była wczoraj na wizycie kontrolnej w lecznicy, wykonano jej USG, zostały też zbadane oczy po regularnym zakraplaniu w domu tymczasowym. Stan oczu się poprawił, ale muszą być nadal zakraplane i nawilżane.

  Sunia zostala wczoraj zaszczepiona, posiada już komplet szczepień i jest odrobaczona i odpchlona.

  Fanta się powoli zmienia, bardzo cieszy się na widok opiekunki tymczasowej, przestała się denerwować obecnością innych psów, razem wychodzą na dwór i wracają do domu, nie dochodzi do żadnych spięć.

   15 Lip 2020

   Fanta jest cudowną, bardzo sympatyczną sunią, dla której najważniejszy jest człowiek. 

   Uwielbia być głaskana i przytulana, chce być cały czas blisko opiekuna. Fanta dogaduje się bez problemu ze wszystkimi psiakami w Fundacji, zachęca je do zabawy i do wspólnych szaleństw na trawie.

   Fanta jest w trakcie procedury adopcyjnej.

    Fanta była dzisiaj na konsultacji okulistycznej w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej Doktora Jacka Garncarza.

    Pani Doktor zbadała Fantę, diagnoza: zapalenie barwnikowe rogówki, sunia ma zalecone podawanie kropli do oczu Tobradex oraz Cyclosporynę.

    Wizyta, badania i leki dla Fanty to koszt: 173 zł, fvat numer 338/01/2020.

     Fanta przeszła we wtorek zabieg sterylizacji, przed zabiegiem pobrano jej krew na morfologię i biochemię. 
     Sunia czuje się dobrze, jest radosna, ma apetyt, ciagle przytula się do opiekunów.

     Badania krwi i zabieg sterylizacji to koszt: 548 zł, fvat numer A12/7/2020.

      

      Fanta zamieszkała kilka dni temu w nowym domu, jej opiekunowie przyjechali po nią do Warszawy aż z Krakowa i od razu ją pokochali.

       Dostaliśmy relację i zdjęcia z nowego domu Fanty:

       "Dzień dobry,

       Przesyłam w załącznikach kilka zdjęć Fantusi z jej pierwszych wakacji w naszej rodzinie :)

       Fanta wspaniale zniosła drogę z Krakowa nad morze, co ok 2 godziny robiliśmy przerwy na siku i picie, po czym wracała do auta i smacznie chrapała :)
       Nad morzem mieszkaliśmy w osobnym domku z dużą działką, ogrodzonym i bezpiecznym także Fanta miała pełną swobodę. Plaża i ilość piasku wywołały duże zdumienie pierwszego wieczoru, ale kolejne wizyty były już coraz bardziej śmiałe. Fanta nie zdecydowała się na zanurzenie nawet jednej nóżki w wodzie, ale za do lubiła obserwować bawiące się inne psiaki.

       Jesteśmy po kolejnej wizycie u weta, uszy nadal w stanie zapalnym, ale wszystko objęte leczeniem. W prawym uchu jest duża narośl, najprawdopodobniej brodawka, ale zaraz po wyleczeniu zapalenia będziemy się przymierzać do usunięcia i histopatologii, a przy okazji zdejmiemy kamień nazębny. Oczka nadal kropimy wg zaleceń weterynarza.
       Fancik już załatwia się na zewnątrz, jest bardzo grzeczna w domu i na spacerze. Rozkochała w sobie wszystkich z rodziny, znajomych i nieznajomych :) Fanta chyba była najczęściej mizianym psem na polskim wybrzeżu :-) Opowiadaliśmy napotkanym ludziom, którzy się nią zachwycali krótko jej historię, tak aby ludzie zobaczyli jakie perełki szukają domów i zastanowili się nad adopcją, a nie kupnem pieska. Mam nadzieję, że dzięki temu chociaż jedna osoba da dobry dom psiakom z adopcji.

       Serdecznie pozdrawiamy i będziemy się niebawem odzywać.
       Małgosia, Artur, Oluś i Fanta Jakubiak"