• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

MONTI

 • Wiek: 1-2
 • Umaszczenie: Białe
 • Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Pies
 • Status: Tęczowy Most
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

06 04 2019

Relacje

Monti jest 2-letnim psem w typie rasy buldog francuski, który przeszedł dzisiaj pod naszą opiekę.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor schroniska w Bydgoszczy za zaufanie i przekazanie nam Montiego.

Serdecznie dziękujemy Gosi za pomoc w transporcie i Marcinowi za transport i opiekę nad Montim.

Monti jest psem radosnym, lubi się bawić, ładnie chodzi na smyczy, w domu tymczasowym bez problemu dogadał się z sunią rezydentką.

 

  19 Kwi 2019

  Monti zamieszkał w DT w Gdańsku, pies jest w trakcie procedury adopcyjnej.

  Montiego czeka wizyta w lecznicy, pies ma problem z biodrami, musi mieć wykonane zdjęcia RTG.

   Dostaliśmy relację i zdjęcia od Gosi, opiekunki Montiego:
   "Nasz Mały Książę Monti, coraz lepiej odnajduje się w naszym małym stadzie.

   Halina-jego starsza koleżanka uczy Monciaka "technik relaksacyjnych".
   Drzemka po śniadanku i przed kolacją.
   Na spacerach Moncik poznaję nowe psy nie wykazując żadnej agresji.
   Ulubione zajęcia? Gra w piłkę i gryzaczki!
   Monti je uwielbia i zajmują go na dlugi czas.
   Trenujemy z Monciakiem ćwiczenia pani behawiorystki co do wychodzenia z domu i agresji przy misce, idzie nam co raz lepiej bo Montek to bystry chłopak.
   Niepokojące są jakiego zachwiania równowagi pomimo dobrych wyników okulistycznych.
   Pozdrawia toruński gang kanapowy:)"
    
   Monti był 20.05.2019 na wizycie kontrolnej u okulisty, która nie wykazała nieprawidłowości, pies ma zachwiania równowagi, czeka go wizyta u neurologa.
   Wizyta Montiego u okulisty to koszt: 80 zł, fvat nr 142/01/2019.
    
    
    

    Monti przyjechał w piątek ze swoją opiekunką Gosią na rezonans magnetyczny do Warszawy. Przed konsultacją u neurologa i rezonansem magnetycznym Monti był w lecznicy na badaniu krwi.

    Relacja Germaine:
    "Pojechałyśmy z Montim najpierw na wizytę do neurologa, po obejrzeniu wyników Montiego Pani Doktor podejrzewała zmianę nowotworową w mózgu, wodogłowie lub stan zapalny. Po konsultacji pojechałyśmy z Montim na reoznans i czekałyśmy w poczekalni z wielkimi obawami o jego wynik. Odetchnęłyśmy z ulgą, kiedy Monti wrócił z badania jeszcze nieprzytomny po znieczuleniu, a Pani Doktor nas poinformowała, że pies nie ma w głowie żadnych zmian nowotworych ani wodogłowia, tylko bardzo silny stan zapalny, z którym możemy sobie poradzić za pomocą leków. Monti ma szczęście, że trafił na kochającą i cierpliwą Gosię, jest w nią bardzo wpatrzony i staje się bardzo niespokojny, kiedy Gosia mu znika z pola widzenia. Mamy nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej i po odpowiednich lekach stan Montiego się poprawi."

    Opis badania u neurologa:
    Skręt głowy w osi na prawą stronę, źrenica lewa reakcja pośrednia brak.

    Opis badania rezonansu:
    Obraz mózgowia bez uchwytnych zmian guzowatych, układ komorowy poszerzony, niesymetryczny, bez przemieszczeń, komora boczna lewa do 8,8mm, prawa do 4,6mm.

    Obraz móżdżku bez uchwytnych zmian, położenie móżdżku bez zmian - prawidłowe.
    Rozsiane drobne obszary hiperintensywne w mózgowiu w sekwencji T-2 zależnej, nie ulegające wzmocnieniu i pokontranstowemu w sekwencji T1-zależnej.

    Puszki bębenkowe: zmniejsziona powietrzność z obecnością płynu.

    Badania Montiego przed rezonansem to koszt: 270 zł, fvat nr 3/05/2019.
    Rezonas magnetyczny to koszt: 900 zł, fvat nr 08/05/2019.
    Bardzo Państwa prosimy o pomoc w pokryciu kosztów wykonanych badań Montiego oraz kolejnych kontrolnych badań krwi po dwutygodniowym podawaniu leków.
    Prosimy o darowizny z dopiskiem "Monti" na konto Fundacji SOS Bokserom numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.
    Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali darowizny dla Montiego!

     

     

     

     

     16 Cze 2019

     U Montiego zostalo wdrożone leczenie po wynikach rezonansu magnetycznego, dostaliśmy relację od Gosi, jego opiekunki:

     "Montek, wciąż na wysokiej dawce sterydu i antybiotyku minimum do 21.06.
     Na szczęście leki osłonowe i probiotyk dają radę i żadnych sensacji nie mamy :) Ogólny stan zdrowia Monciaka jest na pewno lepszy niż jeszcze 2tyg temu.  Nie potyka się już, na spacerze wrócił do ulubionego biegania za patykiem. Upał nam dokucza, dlatego mocno ograniczamy spacery,przez co Montek lezakuje większość dnia.
     Na żar z nieba znalazł swój sposób, pukajac nosem w szybę prysznica domaga się ochłody:) Agresji do innych zwierząt nie przejawia.
     Jednak mocno halasuje na powitanie gości."

      22 Sie 2019

      Monti zamieszkał kilka dni temu w siedzibie Fundacji. Bardzo dziękujemy Marcinowi i Adamowi za pomoc w transporcie oraz Panu Mariuszowi za transport psa do Warszawy.

      Dziękujemy również Gosi za dotychczasową opiekę

      Relacja Germaine:
      "Monti przyjechał w poniedziałek późno w nocy, był bardzo zestresowany, cały czas się ślinił. Po kilku dniach jest dużo lepiej, pies jest bardzo spokojny, dogaduje się ze wszystkimi psami w domu. W Piątek jesteśmy z Monciakiem umówieni do okulisty, pies ma problem ze wzrokiem, prawdopodobnie bardzo słabo widzi. Z tego tez wynikają jego problemy z zachowaniem, dotknięty znienacka reaguje histerycznie. Monti to psiak, który potrzebuje dużo spokoju, w domu nic nie niszczy, grzecznie śpi w swoim legowisku."

       

       Monti przyjechał do Warszawy w Poniedziałek późno w nocy, był bardzo zestresowany, ślinił się. Po kilku dniach się uspokoił i wydawało się, że już jest wszystko w porządku. Niestety jego stan zaczął się pogarszać, pies wpadał na przemioty, zataczał się, miał problem z utrzymanie równowagi.

       Monti spędził wczoraj cały dzień w szpitalu, w drodze do lecznicy w samochodzie pies zaczął się dusić, zesztywniał. W lecznicy od razu założono mu wenflon, dostał leki oraz tlen. Pies był cały sztywny, miał wykręcone wszystkie łapki, bardzo ciężko oddychał. O 21 Monti został odebrany z lecznicy, niestety w samochodzie dostał ataku, został zawieziony do lecznicy całodobowej, jego stan był krytyczny, dostał leki uspokajające, antybiotyk oraz steryd.

       Pies miał pod koniec Maja 2019 rezonans głowy, zdiagnozowano u niego zapalenie mózgu. Objawy, które miał wtedy niestety wróciły z bardzo nasiloną siłą. Montuś niestety nie jest w stanie wstać, w nocy miał kolejne dwa ataki, neurolog podejmie decyzję co do dalszego leczenia i dalszych badań psa.

        Opis badania:

       Brak korektury wszystkich kończyn, czucie głębokie +/-, naprzemienna sztywność kończyn
       Źrenice słabo reagujące
       Hiperwentylacja

        Kilka dni temu stan Montiego się znacząco pogorszył, zaczęła się walka o jego życie i zdrowie. Postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby Montiemu pomóc.

        Monti trafił w Piątek w ciężkim stanie do lecznicy, został z niej odebrany o 21 i przewieziony do lecznicy całodobowej.
        Opis z lecznicy całodobowej:
        W klinice psiak nieprzytomny, niereagujący na bodźce, nie jest w stanie utrzymać się na kończynach, przewraca się na boki przez grzbiet.
        Temp 39,2
        W nocy dwa napady podczas których rzucał się uderzając głową o podłogę.
        Rano próbował podnieść się na łapki, ale się przewracał.
        Objawy cały czas takie same, wokalizacja, ruchy pływackie/szał. Samookalecza się, napiera na przeszkody
        .

        Wyniki krwi wykazały znaczną niedoczynność tarczycy, przy normie od 15 do 40 ng/ml u Montiego wyszło <5,0.

        Po dwóch dniach nastąpił przełom i Monti zaczął w końcu reagować na steryd i antybiotyki. W Poniedziałek pies został zawieziony na godzinę 14:00 na konsultację neurologiczną, neurolog podjął decyzję, że należy wykonać rezonans z kontrastem oraz pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy. Monti został przebadany kardiologicznie, po czym znieczulony do badań. Czekamy na dokładny opis rezonansu oraz wynik badania płynu mózgowo-rdzeniowego z punkcji L5-L6. Wstępnie wiemy, że w głowie nie ma nowotworu i jest to wieloogniskowe zapalenie mózgu.

        Opis badania neurologicznego z dnia 26-08-2019:
        W badaniu w gabinecie pies porusza się z lekką ataksją całego ciała. Ograniczona reakcja na kłębek waty w obu polach widzenia. Ograniczona reakcja na bodźce dźwiękowe. Przechylenie głowy na stronę lewą. 
        W badaniu opóźniona reakcja oka lewego na grożenie, reakcja po stronie prawej zachowana. Obustronne zaniki mięsni skroniowych obustronnie. Przechylenie głowy na stronę lewą. Zez pozycyjny wyraźny po stronie lewej. Oczopląs fizjologiczny obustronnie prawidłowy. 
        Obustronnie opóźnione reakcje korektury kończyn piersiowych do 5 sekund po stronie lewej, do 3 sekund po stronie prawej

        Serdecznie dziękujemy wszystkim lekarzom z lecznicy Dom-Vet, Ursynowskiej Kliniki Weterynaryjnej oraz lecznicy Auxilium za to, że nie skreślili Montiego i walczyli o jego życie i zdrowie.

        Relacja Germaine:
        "Stan Montiego jest już stabilny, ale te kilka dni to był dla nas koszmar. Dzwoniliśmy po kilka razy do lecznicy całodobowej, żeby zapytać o stan Montka i za każdym razem słyszeliśmy, że rokowania są złe i stan się nie zmienia. Dodatkowo bardzo zmartwiło nas to, że Monti ma nadal ataki, podczas których dochodzi do samookaleczeń. Kolejny telefon nas bardzo uszczęśliwił, usłyszeliśmy, że Montek zareagował na leki, jest przytomny, wstaje, chodzi. Montusia odebraliśmy z lecznicy w Poniedziałek, biedaczek miał otarcia na głowie, pysku, łapkach a najbardziej na wewnętrznej stronie ud. Monti jest już z nami w domu, dostaje leki osłonowe, steryd i antybiotyki, czekamy na dokladny opis i wynik oraz dalsze zalecenia neurologa co do leczenia. Montuś jest psem bardzo wrażliwym i uczuciowym, to wielki pieszczoch, uspokaja się bardzo kiedy jest przy czlowieku, uwielbia głaskanko, ładuje się oczywiście do łożka i na kolana."

        Za leczenie Montiego w pierwszej lecznicy musimy zapłacić: 158 zł (czekamy na fvat)
        Za badania, leczenie i pobyt w szpitalu całodobowym musimy zapłacić 763 zł (czekamy na fvat)
        Za konsultację neurologiczną, rezonans i pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego musimy zapłacić 1360 zł, fvat nr 40/08/2019.

        Wygraliśmy walkę o życie i zdrowie Montiego, teraz musimy zrobić wszystko, żeby stan Montusia był cały czas stabilny. Potrzebujemy Państwa pomocy w opłaceniu zaległych i przyszłych kosztów leczenia Montka. Można wspomóc Montiego bezpośrednio na jego zbiórce:
        https://www.ratujemyzwierzaki.pl/montisosbokserom
        lub wpłacając darowzinę na nasze konto z dopiskiem: Monti, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

         

         7 Paź 2019

         Monti mimo leczenia u neurologa i wielkich dawek sterydów i innych leków stracił całkowicie wzrok z powodu zapalenia nerwu wzrokowego.

         Pies nie widzi, wpada na przeszkody, mimo kołnierza doszło do uszkodzenia gałki ocznej.

         Monti był 09.09.2019 z wizytą u lekarza okulisty w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej Dr Garncarza.

         Opis badania:
         W oku lewym uraz rogówki, wystaje fragment tęczówki.
         W oku prawym obrzęk brodawki nerwu wzrokowego.

         Monti dostał krople do oczu do zakraplania kilka razy dziennie.

         Po wizycie u okulisty Monti był na kolejnej wizycie u lekarza neurologa, który zmniejszył mu dawkę sterydu ze wględu na przewlekłą biegunkę. Monti dostał kolejne leki osłonowe i lek immunosupresyjny.

         09.10.2019 Montiego czeka kolejna wizyta u neurologa.

         Koszty leczenia Montiego:

         Apteka leki: 84,82 zł, fvat nr 4822/2019, steryd, krople do oczyu, lek osłonowy na wątrobę
         Apteka leki: 203,72 zł, fvat nr 5013/2019, steryd, lek immunosupresyjny, krople do oczu
         Wizyta u okulisty: 65 zł, fvat nr 369/01/2019
         Wizyta w lecznicy, leczenie: 258 zł, fvat nr 8/8/2019
         Pobyt i leczenie w lecznicy całodobowej: 788 zł, fvat nr 8/08/2019
         Wizyta w lecznicy, leczenie: 244 zł, fvat nr 6/10/2019
         W sieprniu 2019 za rezonans Montiego zapłaciliśmy 1360 zł
         SUMA: 3003,54 zł

         Zbiórka dla Montiego:
         https://www.ratujemyzwierzaki.pl/montisosbokserom

          Monti był 11.10.2019 na kosultacji u lekarza neurologa oraz na wizycie kontrolnej u lekarza okulisty.

          Relacja Germaine:
          "Pojechaliśmy z Montim 11.10.2019 na godzinę 16:00 wizytę do Doktora Olkowskiego do Milanówka. Stan Montiego się trochę poprawił, już się nie załatwia w domu, sygnalizuje potrzebę wyjścia na dwór. Na 20:00 byliśmy umówieni w Okulsityczne Przychodni Weterynaryjnej Doktora Garncarza. Monti w samochodzie był bardzo grzeczny, przytulił się i od razu usnął."

          Opis badania od Neurologa:
          W badaniu nadal brak rekacji na kłębek waty w obu polach widzenia. Rozszerzona źrenica po stronie prawej, wrzód rógówki po stronie lewej. Zachowana reakcja na wołanie. Pies porusza sie po gabinecie bez wyraźnych objawów ataksji.
          Obustronnie brak reakcji oczu na grożenie, brak możliwości oceny źrenicy po stronie lewej, brak odruchy źrenicowego po stronie prawej. Zachowany odruch powiekowy po stronie prawej, zmniejszony po stronie lewej. Wyraźne i skroniowych. Brak wyraźnej bolesności przy omacywaniu podstawy czaszki. Poprawiła się reakcja korektury kończyny piersiowej lewej oraz miednicznej prawej ok 1 sekudny. Reakcja pozostałych kończyn  do 2 sekund. Lekko zmniejszone odruchy cofania kończyn miednicznych. Prawidłowe odruchy rzepkowe i piszczelowe tych kończyn. Zaniki mięśni kończyn oraz kręgosłupa.

           

          Opis od okulisty:
          Oko lewe ziarnina na rogówce, centralnie świezy nabłonek, oko prawe zmiany pozapalne w części peryferyjnej siatkówki.

          Monti dostał kolejne leki do zakraplania, za miesiąc wizyta kontrolna.

          Koszty leczenia:
          Wizyta u neurologa we wrześniu, kwota 70 zł, fvat nr 25/09/2019
          Wizyta u neurologa w październiku, kwota 70 zł, fvat nr 23/10/2019
          Wizyta u okulisty w październiku, kwota 45 zł, fvat nr 417/01/2019
          Apteka leki, kwota 43,55 zł, fvat nr 5665/2019

          Możesz wesprzeć leczenie Montiego wpłacając darowiznę:
          https://www.ratujemyzwierzaki.pl/montisosbokserom

           Kiedy już nam się wydawało, że Monti wychodzi na prostą, a jego stan się polepsza, pies zaczął się kręcić w kółko na spacerach, po czym przestał chodzić. Po wizycie w lecznicy lekarz zalecił zwiększenie dawki sterydu. 
           Niestety Monti nie zareagował na większe dawki sterydów, po kilku dniach dostał bardzo silnego ataku padaczki...
           Monti przeszedł za Tęczowy Most...Został pochowany na Cmentarzu w Koniku Nowym.
           Dziękujemy wszystkim za wsprcie dla Montiego i okazane serce.