• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

REKSIU

 • Wiek: powyżej 9
 • Umaszczenie: Żółte
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Pies
 • Status: Tęczowy Most
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

11 06 2019

Relacje

Reksiu jest niewidomym, starszym psem w typie rasy bokser, który przeszedł pod naszą opiekę.

Pies był w lecznicy na wizycie kontrolnej, ponieważ ma problem z uszami i skórą. Bokser przechyla głowę w bok i traci równowagę, wykonane badanie otoskopowe uszu w lecznicy było utrudnione z powodu silnie zwężonych kanałów słuchowych. 
Opiekun Reksia dostał płyn do przemywania uszu oraz szampon którym pies musi być kąpany dwa razy w tygodniu.

Reksia czeka badanie krwi z rozszerzonym profilem tarczycowym, jest podejrzenie dużej niedoczynności tarczycy, która może powodować problemy skórne.

Relacja Germaine:
"Kilka dni temu odwiedziłam Reksia, cudownego, niewidomego starszego Pana, który jest bardzo wpatrzony w swojego nowego opiekuna. Doskonale sobie radzi w terenie chociaż nic nie widzi. Jest radosny, uwielbia się przytulać i tarzać na trawie."

Możesz pomóc Fundacji w utrzymaniu, diagnostyce i leczeniu Reksia wpłacając darowiznę na konto Fundacji SOS Bokserom z dopiskiem: "Reksio", konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.

 

  17 Lip 2019

  Opiekun Reksia, Pan Jacek przyjechał kilka dni temu do Fundacji po karmę dla boksera. Towarzyszył mu oczywiście Reksio, który uwielbia podróżować samochodem.

  Reksiu czuje się dobrze, jest radosny, w najbliższym czasie czeka go wizyta kontrolna w lecznicy.

  Prosimy Państwa o pomoc w utrzymaniu niewidomego staruszka, Fundacja przekazuje opiekunowi co miesiąc worek karmy i pokrywa koszty leczenia boksera. Prosimy o darowizny na konto Fundacji z dopiskiem: "Reksiu", Fundacja SOS Bokserom, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.

   

   Reksiu był kilka dni temu na wizycie w lecznicy. U boksera w okolicy prawego guza piętowego pojawiła się rana z wysiękiem ropnym. Lekarz oczyścił przetokę, rana została zdezynfekowana.

   Staruszkowi pobrano krew na profil rozszerzony oraz tarczycę.

   Opiekun Reksia dostał dla boksera antybiotyk do podawania w domu dwa razy dziennie, szampony do przemywania pachwin oraz spray do oczyszczania rany.

   Czerwcowa wizyta Reksia w lecznicy to koszt: 73 zł, fvat numer 3/6/2019.
   Za lipcową wizytę, badania, leki musimy zapłacić: 274 zł, fvat nr 16/7/2019.

   Reksiu potrzebuje równiez karmę: MERA pure sensitive Adult, jagnięcina i ryż.
   Prosimy wesprzeć niewidomego staruszka i pomóc pokryć koszty jego leczenia lub zakupić dla niego karmę i wysłać na adres Fundacji: Fundacja SOS Bokserom, ul. Mrówcza 77A, 04-857 Warszawa.

   Karmę można kupić tu:
   https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/mera_dog/mera_dog_karma_pies/99857

    

    

    Reksiu był dzisiaj na kolejnej wizycie w lecznicy, pojawił się ponownie problem z lewym uchem, bokser zaczął się drapać po małżowinie.

    Opis badania:
    W badaniu otoskopem prawy kanał słuchowy bez zmian, w lewym przesuszona skóra na małżowinie, kanał słuchowy lekko zaczerwieniony, w uchu woszczyna o kwaśnym zapachu. W cytologii liczne komórki Malasezia oraz woszczyna.
    Wykonano toaletę ucha.

    Reksiu dostał do domu lek do płukania ucha oraz lek poprawiający stan skóry.

    Wizyta i leki dla Reksia to koszt: 182 zł.

     Kilka dni temu dostaliśmy kilka zdjęć Reksia od jego opiekuna, Pana Jacka. To miała być relacja o tym, że nasz niewidomy staruszek czuje się dobrze, że jest radosny i szczęśliwy.

     Niestety w dniu dzisiejszym dostaliśmy bardzo smutną wiadomość od Pana Jacka, Reksiu w nocy przeszedł za Tęczowy Most ... Został pochowany na cmentarzu w Koniku Nowym.