• tel+48 798 180 888
 • mailkontakt@sosbokserom.pl
 • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

IBRIS

 • Wiek: powyżej 9
 • Umaszczenie: Żółte
 • Stosunek do dzieci: Przyjazny
 • Pod opieką: Fundacja
 • Płeć: Pies
 • Status: Tęczowy Most
 • Wspieraj naszych
  podopiecznych w łatwy sposób

 • paypal
 • ratujemy zwierzaki

02 11 2019

Relacje

W Niedzielę 28.10.2019 w Województwie Pomorskim pod opiekę 3 organizacji przeszło kilkanaście mopsów. Najwięcej, i w najgorszym stanie przeszło pod opiekę naszej Fundacji. Całą akcję koordynowała Pomorska Inspekcja Ochrony Zwierząt.
Relacja osób uczestniczących w interwencji:
"To był prawdziwy koszmar! Skandaliczne warunki, w których przebywały Mopsy. Stężenie amoniaku było tak ogromne, że w pomieszczeniach nie dało się przebywać. Szczypały nas oczy i mieliśmy duszności. W takich warunkach przebywały zwierzęta, które były brudne, śmierdzące i chore."
3 psy ze względu na bardzo zły stan trafiły od razu do lecznicy całodobowej.
14-letni Ibris do lecznicy trafił brudny, cuchnący, osowiały, nie mógł otworzyć zaropiałych oczu, miał porażenie kończyn, nie wstawał, nie chodził, był cały mokry od moczu, miał ropny wypływ z nosa, ciężko oddychał. Staruszkowi pobrano krew, wykonano badanie RTG bioder oraz płuc, które wykazało zapalenie płuc. 

Opis z lecznicy:
Obustronny wnęter
Suche zapalenie rogówki - obrzęk powiek, ropny wypływ ze szpary powiekowej, pigmentacja centralnej części rogówki
Porażenie wiotkie kończyn miednicznych, zanik mięśni udowych i pośladkowych, całkowite zaleganie - do diagnostyki różnicowej rtg
Przewlekłe zapalenie skóry, sierść uwalana kałem i moczem, ropne zapalenie spojówek, ubytki w uzębieniu, znaczny kamień nazębny, zapalenie dziąseł, drożdżakowate zapalenie uszu - wewnątrz kanałów słuchowych znaczna ilość brązowej wydzieliny
Ropny wyciek z nosa, wzmożony szmer oskrzelowy nad polami płucnymi.
Obustronne spłaszczenie głowy kości udowej, zanik brzegu panewki, zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe łokcia prawego, półkręgi w odcinku piersiowym kręgosłupa, spondyloza
Okołooskrzelowe zapalenie płuc

Ibris pozostał w szpitalu ze względu na bardzo zły stan, dostał kroplówki dożylnie, został wykąpany, ma zakraplane oczy, wyczyszczono mu bardzo brudne uszy, dostaje antybiotyk i leki osłonowe.

Możesz wspomóc leczenie niewidomego Ibrisa wpłacając darowiznę:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlamopsow

 

 

  Niewidomy Ibris przeszedł pod naszą opiekę 28.10.2019, trafił od razu w ciężkim stanie do szpitala w lecznicy całodobowej. Pies nie wstawał, nie chodził, mial bardzo duże zaniki mięśniowe, skórę wyżartą od moczu. Miał wypływ z nosa, kasłał, badanie RTG wykazało zapalenie płuc.
  Ibris i Dora nadal przebywają w szpitalu ze względu na zły stan. W czwartek odwiedziliśmy psiaki w lecznicy.

  W lecznicy całodobowej Ibris został wykąpany, wykonano mu RTG klatki piersiowej, pobrano krew, wykonano w znieczuleniu RTG stawów i bioder.

  Opis z lecznicy:

  W badaniu rtg stwierdzono zaawansowaną dysplazję bioder z towarzyszącymi zmianami zwyrodnieniowymi znacznego stopnia - obustronne spłaszczenie głowy kości udowej, zanik brzegu panewki, zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe łokcia prawego, półkręgi w odcinku piersiowym kręgosłupa, spondyloza.
  Odoskrzelowe zapalenie płuc.

  Relacja Germaine:
  "W czwartek pojechałyśmy do Ibrisa i Dora w odwiedziny. Dziadzio nadal bardzo kaszle, jest cały czas na antybiotyku. Bardzo nas ucieszyło to, że Ibris zaczął chodzić, staruszek już nie leży cały czas, zwiedza lecznicę, ma nadal bardzo słabe mięśnie, ale z czasem, powolutku się wzmocnią."

  Filmik z Ibrisem, Ibris chodzi:
  https://youtu.be/ZxLYuanarlM

  Bardzo dziękujemy Dominice R. za przekazanie preparatu na stawy dla Ibrisa.

  Możesz wspomóc leczenie Ibrisa wpłacając darowiznę na zbiórce:
  https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlamopsow
  lub bezpośrednio na konto Fundacji:
  06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

   

   Ibris był kilka dni temu na konsultacji ortopedycznej w lecznicy.

   Relacja Germaine:
   "Ibris ma duże problemy z poruszaniem się, ma zanik mięśni, zaawansowaną dysplazję bioder. Staruszek popuszcza mocz, muszę go wyciskać żeby opróżnił pęcherz. Ma też problem z oddawaniem kału, trzeba mu pomóc ...W domu Ibris chodzi w pampersie, ponieważ cały czas popuszcza. Pampersy zmieniam co kilka godzin. O 5 rano Ibris robi nam pobudkę i zaczyna wyć, żeby mu zmienić mokrego pampersa. Jest nerwusem, nie lubi kiedy inne psy do niego podchodzą. Apetyt ma wielki, lubi jeść. Uroczy starszy Pan"

   Potrzebujemy bardzo dla Ibrisa pampersów:
   https://www.ceneo.pl/36734002

   Prosimy o wysyłanie pampersów na adres Fundacji: ul. Mrówcza 77A, 04-857 Warszawa

    Kilka dni temu Ibris przestał chodzić. Kaszel się nasilił, w nosie pojawił sie ropny wypływ.

    Opis z lecznicy:
    W weekend przestał chodzić. W badaniu manualnym brak odruchu korektury; zniesione odruchy rdzeniowe w tylnych kończynach; obecny odruch skrzyżowany wyprostny
    RTG - zwężenie przestrzeni międzykręgowej Th 2 -3 oraz Th 12- Th 13- L1.
    Ponadto masywny kamien i stan zapalny w jamie ustnej z podejrzeniem przetoki przy uszkodznym kle 104.

    3 Grudnia Ibris był na zabiegu, opis z lecznicy:
    Usunięto wszystkie pozostałe zęby, dziąsła zbliżono przy pomocy szwów pojedynczych PDX 4.0.
    Podano Nadoponowo 1 ml depomedrolu

    Niestety Ibris mimo podanego sterydu nadal nie chodzi.

    Relacja Germaine:
    "Ibris przestał chodzić, kiedy wychodzimy z domu zostawiamy go w dużej klatce obłożonej poduszkami, żeby był bezpieczny. Jeździmy z nim codziennie do lecznicy, przez ostatnie kilka dni staruszek nie bardzo chcial jeść, chętnie wypija tylko rosół. W lecznicy dostaje dożylnie kroplówki, jutro czeka nas kolejna wizyta."

    BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA WYSŁANE DLA IBRISA PODKŁADY.

    OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA PLASKATEJ EKIPY ZA KILKA PACZEK PODKŁADÓW DLA IBRISA I ZA DUŻY WOREK KARMY RC HYPOALLERGENIC DLA IBRISA I DORY.

     

     Kiedy Ibris przeszedł pod naszą opiekę, mieliśmy nadzieję, że uda nam się mu pomóc. Była wielka radość, że wstał i zaczął chodzić, chcieliśmy mu zapewnić życie bez cierpienia, godną starość, bez leżenia we własnych odchodach, z dobrą karmą, koniecznymi badaniami.

     Niestety lata zaniedbań w poprzednim domu nie dały nam ani jemu szans, pomoc przyszła za późno....

     Straciliśmy staruszka Ibrisa, został pochowany na cmentarzu w Koniku Nowym.