• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Na naszych oczach dzieje się historia !

To nie rewolucja! To trzęsienie ziemi na niespotykaną skale! Na naszych oczach dzieje się historia !

W Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt - powiedział we wtorek Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jest gotowy projekt ustawy w tej sprawie. Liczymy na poparcie ponadpartyjne - oświadczył Kaczyński

Koniec z: ubojem rytualnym, zwierzętami na futra, wykorzystywaniem zwierząt w cyrkach, utrzymywania psów na łańcuchach. Koniec z pseudohodowlami, zakaz prywatnych schronisk, zwiększenie uprawnień organizacji społecznych, obowiązek czipowania i wiele innych zakłada nowy projekt nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Transmisja na żywo 8.09.2020 roku, oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego Kliknij TUTAJ zobacz transmisje

Po dzisiejszym filmie Onet.pl oraz Stowarzyszenia Otwarte Klatki - Jarosław Kaczyński zapowiada zaostrzenie prawa o ochronie zwierząt. Tak się robi futra w Polsce. Piekło zwierząt na największej fermie futerkowców. Obejrzyj film w całości

"W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest także jeszcze jeden wzgląd - w Polsce bardzo często mówi się o europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy" - powiedział Jarosław Kaczyński na wtorkowej konferencji w Warszawie.

Jak mówił, przyszedł moment, gdy można się "tym w końcu na poważnie zająć". "Jest gotowy projekt ustawy" - podkreślił Kaczyński.

"My liczymy tu także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, to jest kwestia związana z tym wszystkim, (...) co się określa jako humanitaryzm i (...) co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości" - wskazał. Zaznaczył, że to ustawa, którą z całą pewnością poprą wszyscy dobrzy ludzie w Polsce.

źródło: gazetaprawna.pl