• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

Miko po operacji

Miko niedawno miał bardzo duże problemy z poruszaniem się, trafił od razu na konsultację do Doktora Arkadiusza Olkowskiego.

Opis:
"02-10-2020 W środę pojaw iły się objaw y ataksji kończyn miednicznych oraz bólu kręgosłupa, od wczoraj pies nie podnosi tyłu oraz nie oddaje moczu.
Brak reakcji korektury kończyn miednicznych,
porażenie tych kończyn. Obustronnie zachowane czucie bólu głębokiego kończyn miednicznych.
Obustronnie zmniejszone odruchy rzepkowe i piszczelowe. Zmniejszone odruchy cofania obu kończyn miednicznych.
Wyraźna reakcja bólowa przy omacywaniu odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
Został wykonany rezonans magnetyczny:
W badaniu rezonansu magnetycznego dyskopatia typu I w g Hansena przestrzeni międzykręgowej L3-4 powodująca wyraźny ucisk rdzenia
kręgowego na wysokości przestrzeni międzykręgowej oraz trzonu kręgu L3. Dodatkowo odcinkowa jamistość rdzenia kręgowego."

Miko przeszedł zabieg:
"Hemilaminektomia lewostronna na wysokości przestrzeni międzykręgowej L3-L4 oraz trzonu kręgu L3. Usuniecie jadra miażdżystego z
krwiakiem z kanału kręgowego. Miejsce hemilaminektomii zabezpieczone gąbka hemostatyczną"

Relacja z DT:
"W piątek 2.10 Miko przeszedł operację kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. (Po wypadnięciu dysku) Całą sobotę spędził jeszcze w klinice pod opieką lekarzy. Odebraliśmy go późnym popołudniem i cały czas odpoczywał w spokoju.
W niedzielę rano postawił pierwsze kroki😍. Wtedy wiedziałam już że wszystko się udało 😊 Dzielny pacjent ! Od razu chciał szaleć po mieszkaniu ale trzeba było go troszkę uspokoić aby nie zrobił sobie krzywdy. Od niedzieli zaczął również samodzielnie się wypróżniać. Cały czas miał apetyt.
Dziś mamy wtorek, piesek czuje się już naprawdę bardzo dobrze. Spacery wyglądają tak, że głównie poruszamy się w wózeczku. Na dworze zostaje Miko puszczony na trawę, załatwia swoje potrzeby i wraca do wózka aby się nie przemęczać. Wygląda w nim jak królewicz 😁 rozgląda się na wszystkie strony i obserwuje co się dzieje dookoła. Gdyby tylko mógł to hasał by jak szalony😊
Przesyłam kilka zdjęć w kolejności przed piątkową diagnoza i operacja Od razu po i również z poniedziałku i wtorku."

Badania i zabieg Miko to koszt:
3310 zł, fvat numer 6/10/2020.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie i darowizny oraz opiekunom Miko za pokrycie części kosztów leczenia i zabiegu buldoga.

 

  • Wspieraj naszych podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki