• tel+48 798 180 888
  • mailkontakt@sosbokserom.pl
  • telul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa

SHREK

  • Wiek: 3-5
  • Umaszczenie: Żółte
  • Stosunek do dzieci: Nieokreślony
  • Pod opieką: Fundacja
  • Płeć: Pies
  • Status: W nowym domu
  • Wspieraj naszych
    podopiecznych w łatwy sposób

  • paypal
  • ratujemy zwierzaki

13 10 2017

Relacje

Shrek, buldożek francuski, nasz nowy podopieczny odebrany został interwencyjnie wraz z 33 innymi psami i 2 kotami przez Fundację Mondo Cane z nielegalnej hodowli. Z tej interwencji pod naszą opiekę przeszły również bokserka Sonia, szczeniak bokserka Fiona oraz bokser Eddi. Warunki, jakie panowały w tej pseudo hodowli pokazujemy w zakładce: "Interwencja Mondo Cane" http://sosbokserom.pl/pies-2061/

Shrek przyjechał wczoraj do Warszawy do lecznicy. Bardzo dziękujemy Krysi i jej mężowi za zaopiekowanie się naszymi podopiecznymi oczekującymi na transport oraz Pani Eli i Panu Markowi za przywiezienie psiaków do Warszawy.

 

 

    16 Paź 2017

    Shrek spędził w szpitalu noc, pies był zapchlony, miał brudne uszy. Został odpchlony, odrobaczony, wyczyszczono mu uszy.

    Opis z karty:

    Silnie wyrażony zespół psów brachycefalicznych, bardzo małe otwory nosowe. Pies podczas oddechu silnie charczy. W okolicy nosa silny stan zapalny skóry. W cytologii z miejsc zmienionych liczne ziarniaki i neutrofile. Pies został zaczipowany. 
    Shrek musi dostawać przez co najmniej 3 tygodnie antybiotyk.

    Musi też przejść pilnie zabieg korekty podniebienia i skrzydełek nosowych.

    Za leczenie Shreka Fundacja musi zapłacić: 150 zł.

      23 Paź 2017

      Shrek zamieszkał w domu tymczasowym, gdzie do towarzystwa ma szczeniaczka buldożka. Psy dogadały się natychmiast i nie ma między nimi ani grama agresji. Są nierozłączne. Shrek ewidentnie ma problemy psów brachycefalicznych, bardzo szybko się męczy, oddycha z wysiłkiem. W środę nasz cudny Shrek przejdzie zabieg korekty podniebienia, skrzydełek nosa i kastrację. 

       

        27 Paź 2017

        25.10.2017 Shrek przeszedł zabieg kastracji, skrócenia podniebienia miękkiego oraz plastykę skrzydełek nosowych.
        Zabiegi w znieczuleniu wziewnym w asyście anestezjologa kosztowały: 1236 zł, fvat nr 39/10/2017.
        Opiekunowie tymczasowi Shreka przekazali naszej Fundacji darowiznę, dzięki której będziemy mogli zapłacić za fakturę, bardzo dziękujemy!!!

          Opiekunowie Shreka podjęli decyzję, że buldożek zostanie z nimi na zawsze. Wczoraj odwiedziliśmy Shreka w jego domu i podpisaliśmy umowę adopcyjną. 

          Shrek nadal ma problemy behawioralne, obce osoby podgryza, na spacerach różnie reaguje na napotkane psy.Jego opiekunowie nie poddają się i pracują z buldogiem.